„123 km do Wolności”-rowerowa akcja dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości

0

Na Facebook’u rozwija się rowerowa akcja, która ma na celu upamiętnić fakt odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 trzech latach panowania pod zaborami. W tym szczególnym dniu dziękczynnym wsiądźmy na rowery, kręćmy kilometry i radujmy się, że jesteśmy wolni, bo dzięki temu możemy się swobodnie poruszać i dojechać gdziekolwiek nas poniesie. Gdziekolwiek będziesz, wystarczy, że wsiądziesz na rower i tym faktem uczcisz pamięć o tych, co walczyli za Twoją wolność, za to, żebyś ty mógł teraz jeździć, ile tylko Ci się spodoba. To pewien rodzaj oddania szacunku za tych, którzy o nią tak zaciekle walczyli, a jednocześnie przyjemność z jazdy na rowerze.

Informacja z strony wydarzenia:

Dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, wsiądźmy w całym kraju na rowery i przejedźmy 123 km, które mają symbolizować czas zaborów.

Nie liczy się prędkość, nie liczy się czas, nie liczy się nawet to, czy zdołasz pokonać taki dystans. Czy będzie to 2, 12 czy 123 km – to się nie liczy. Liczy się PAMIĘĆ.

Szukając motywacji i dając motywację innym, dołącz do wydarzenia na Facebook’u oraz rywalizacji w aplikacjach Endomondo i Strava:

http://www.endomondo.com/challenges/19028431
http://www.strava.com/clubs/114150

W trakcie jazdy zrób zdjęcie lub film i udostępnij na Fb lub Instagram tagując: #123KM.

Udostępniajcie wydarzenie dalej i zapraszajcie znajomych:)

POKAŻ, ŻE PAMIĘTASZ!

link do wydarzenia