71. Tour de Pologne i nogi Huzara

0

Polacy walczą na etapach 71. Tour de Pologne. Od samego początku widzimy świetną jazdę biało-czerwonych.  Mam nadzieję, że w tym roku będziemy fetować zwycięstwo któregoś z naszych reprezentantów.  Pod czas wyścigu rozgrywany jest również wyścig dla młodych adeptów kolarstwa- Nutella Mini Tour de Pologne, ale jest też coś dla starszych- Tour de Pologne dla amatorów.

Po zakończonej wielkiej pętli sieć obiegło wiele spraw, artykuł Pawła Zarzecznego, w którym to rozpisuje się o „słabym występie” naszych kolarzy oraz zdjęcie nóg Bartosza Huzarskiego po jednym z etapów. Wszystkich kibiców i nie tylko wzburzyły słowa dziennikarza na temat stanu polskiego kolarstwa i porównywanie go do piłki nożnej, która nie da się ukryć nie stoi na wysokim poziomie. Skoro zachwala tak naszych piłkarzy to, czemu nie graliśmy na tegorocznym mundialu?  W trwającym Tour de Pologne polscy kolarze pokarzą pewnie panu Zarzecznemu, że stać ich na dobry wynik w klasyfikacji generalnej, a nawet wygraną.

Kolejną kontrowersyjną sprawą jest zdjęcie „okablowanych” nóg Huzara.  Nogi u kolarza są jak silnik w samochodzie i nie da się ich wymienić. Wiele wysiłku jazda codziennie przez trzy tygodnie. Widok nóg Bartka to coś normalnego.  Zwykłych ludzi to brzydzi, ale taki obraz codziennie znosi wiele kolarzy.  Nie raz można się natknąć w sieci na takie zdjęcia. Czepiają się kolarza, a jak wyglądają kulturyści czy ciężarowcy? Żyły widać na całym organizmie i rzadko kiedy mówi się o takich przypadkach, a nogi zmęczonego kolarza robią wielką sensacje.

Wracając do Touru. Polacy walczą na siedmiu etapach z Gdańska do Krakowa. Co przyniesie nam wyścig? Pewnie dużo emocji i wiele radości. Coraz więcej kibiców na starcie i mecie oraz przy trasach świadczy o zainteresowaniu wyścigiem i kolarstwem. 170 kolarzy na stracie, najbardziej znane ekipy.  Miłego kibicowania  Polakom i chłodniejszej pogody.

Kinga