Amatorski raport z Francji

0

Na trasie sobotniego klasyku Paris – Evreux świetnie zaprezentował się Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin) zajął 3. miejsce. Jego starszy brak Tomasz. który również reprezentuję tą samą francuską amatorką ekipe był 44 . W niedziele ponownie wymieniona dwójka stanęła na starcie klasyku. Tym razem był rozgrywany w Bretani Manche – Atlantique.

Michał był 22 , Tomasz 43 a Piotr Polus z ekipy Apoge Cycliste 53.

5. Polaków oglądaliśmy na starcie pierwszego z pucharów francji 3 dywizji amatorskiej we Francji. Na trasie Classic Vienne Espoirs bardzo aktywny był Wojciech Sykała (ES Torigni) zajął 2. miejsce w klasyfikacji górskiej, jak i jego kolega klubowy Kacper Kistowski. Jednak ucieczka z ich udziałem się nie powiodła. Co za tym idzie wszyscy z naszych reprezentantów dojechali w zasadniczym peletonie kolejno: na 48. Patryk Krzywda(UVCA Troyes) Kistowski 54. Sykała 60. Mateusz Kwiatkowski (ASPTT Nancy ) był 64. zaś najstarszy z naszych reprezentantów był zawodowiec takich ekip jak Bretagne Schuler i CCC Polkowice Piotr Zieliński był 101 . Klasyk wygrał był Arnaud Labbe (CC Perigeux Doedogne), którego jeszcze w tamtym roku oglądaliśmy w barwach Cofidisu w zawodowym peletonie.