„Dobry” gest Kwiatka

20

Jeden post. Kilka tysięcy polubień i udostępnień w krótkim czasie.

O czym mowa? Jeśli tytuł obecnego wpisu nie skierował Cię jeszcze w odpowiednie miejsce, to właśnie teraz warto nadrobić kolarskie zaległości.

Parę dni temu na portalu społecznościowym, notabene na którym w ostatnim czasie spędzamy więcej czasu niż na rowerowym siodełku (taka pogoda powiecie – nieskromnie przyznam rację, ale ostatnio obowiązki prywatne wykluczają te kolarskie) nasz mistrz świata Michał Kwiatkowski, znany tym kolarsko zorientowanym jako Kwiato opublikował na swoim facebookowym profilu informację, w której obiecał, że wpłaci wysoką sumę pieniężną w kwocie 10 tys. złotych na cele rozwoju projektu Huzar Bike Academy Bartosza Huzarskiego. Tak, 10 tys. Dokładnie na zakup busa. Teoretycznie prosty (jeśli ma się do tego możliwości) i jakże szlachetny cel, którego nie każdy może się podjąć. Nawet Ci z wysoką zawartością portfela. A przecież Kwiatek prowadzi także swoją szkółkę kolarską (Copernicus), gdzie szkoli przyszłych mistrzów, więc wie jak ważne jest wpajanie wartości sportowych od lat najmłodszych. Do rzeczy.

Potrzeba łącznie 45 tys. złotych (gdy będzie więcej, to część pieniędzy zostanie przeznaczona na zimowe ferie treningowe dla dzieci) na zakup, pewnie używanego busa do przewożenia podopiecznych Huzar Bike Academy.

Wystarczy 10 tys. udostępnień posta, aby grupka dzieciaków mogła spełniać swoje marzenia i trenować kolarstwo pod okiem doświadczonego Huzara i innych trenerów szkółki.

Jak też bywa przy organizacji takich wydarzeń, ich zwolennicy nie rzadko mają swoich kontr przeciwników. A to program im się nie podoba, a to mają inną strategię rozwoju, albo przyświęcają im inne cele i górnolotne idee. Odstawmy to jednak na bok i zajmijmy się tym, co stanowi przedmiot sprawy.
Tak, aby po osiągnięciu odpowiedniego pułapu fizyczno mentalnego nie doznać szoku, wpaść w depresję, a z frustracji w kółko zadawać to samo pytanie : Co zrobiłem nie tak? Nie chodzi mi o przypadki indywidualne, ale naszą ogólną życiową mentalność.

Kochani, szanujmy się w tym co robimy, bo każdy z nas wnosi do tego sportu cząstkę siebie, wszyscy do czegoś dążymy i mamy swoje prywatne marzenie, które chcielibyśmy zrealizować.

Na czym polega projekt Huzara?

Huzar Bike Academy to początkująca szkółka kolarska tworzona przez znanego zapewne nam wszystkim Bartosza Huzarskiego, który powołał ją do działania aby wspierać najmłodszych (i nie tylko) w kolarskim fachu, nauczyć ich podstaw i przygotować do sportowego trybu życia. Pełniąc opiekę nad podopiecznymi począwszy od treningów po starty w zawodach. Czyli w zasadzie to taka szkółka, w której każdy z nas może nauczyć się tego, co w wielu klubach, z tą różnicą, że tutaj będą większe możliwość rozwoju – sprzętowe, wyjazdowe, treningowe.

Pamiętajmy o tym ,że akademia wraz z klubem wyposaża dzieci we wszystko co jest im niezbędne do treningów kolarskich – zgodnie z ponad 65-cio letnią tradycją klubu, za przynależność czy to do Akademii czy klubu KS Ślęża MAT Sobótka nie pobiera przy tym opłat ani składek członkowskich. Wszystko to, co są wstanie zaoferować podopiecznym zapewniają im sponsorzy, a każdy uczestnik przychodząc po raz pierwszy do akademii otrzymuje nowy rower do trenowania.

Dlatego też nie przyczynić się do czyjegoś szczęścia?

Nie chodzi tworzenie idei, ale ludzki gest dobrego serca. My „amatorzy” choć może nie mamy takich pieniędzy dyspozycji, dlaczego też nie pomóc innym wykonując w zasadzie coś, co robimy kilka razy dziennie? Może kiedyś o którymś z nich usłyszymy, przeczytamy w gazecie i stwierdzimy, że było warto. Każdy z nas chciałby jeździć i czuć się kolarsko, dlatego warto zaszczepiać ten sport już od najmłodszych lat i pokazać im życie opierające nie tylko rywalizacji, ale też masie wyrzeczeń i poświęceń. Choć my amatorzy kolarstwo traktujemy jak dobrą zabawę i odskocznię od codzienności, to zachowanie zdrowego dystansu nie wyklucza nas od tej sportowej rywalizacji.

Wsparliśmy już projekt, w zasadzie każdy z nas może to zrobić. Jest możliwość dzisiaj do 22 kliknięcia „udostępnij” i przyczynienia się do czyjegoś szczęścia.
Można to zrobić bezpośrednio pod tym linkiem:
https://www.facebook.com/OfficialMichalKwiatkowski/
Jeśli chcecie, to możecie także wspomóc szkółkę przelewając dowolną kwotę na konto podane w informacji pod tym linkiem:
http://hba.huzarski.pl/crowdfunding/
lub
https://polakpotrafi.pl/projekt/huzar-bike-academy