Droga na szczyt

0

Kolarz- sportowiec, który pokonuje własne słabości, dążący do zwycięstwa. Każdy wyczynowy sportowiec jest „super bohaterem”, nic bardziej mylnego. To dalej jest zwykły człowiek, który też ma różnego rodzaju słabości. Ostatnio sama Justyna Kowalczyk przyznała się do depresji. Dla mnie to jest bohaterstwo. Przyznać się do czegoś co jest dla czlowieka czymś ciężkim, a tym bardziej dla sportowca. Nawet najwięksi twardziele, czasem mogą upaść. Justyna mimo wszystko nie poddała się i walczy dalej. Juz sama w swojej postawie jest mistrzem.

W kolarstwie też mamy przykłady walki ze słabościami. Maja Włoszczowska doznała urazu stopy przed samym startem na IO w Londynie. Teraz znów ściga się na wysokim poziomie. Postawa wielu sportowców daje ludziom wspaniały przykład jak dążyć do spełniania własnych marzeń.

Każdy z nas ma własny sposób na zmotywowanie się. Mnie motywują tylko efekty ciężkiej pracy na treningach. Gdy widzę, że mój wkład nie idzie na marne, to dostaję jeszcze większą dawkę energii do dalszego działania. Obecnie jestem przymuszona przez organizm do przerwy. Mimo małej ilość wyścigów ciało domaga się odpoczynku. Odpoczynku psychicznego. Ciężko jest czasem nawet z motywacją do treningu. Rzucam rower w kąt i zajmuje się sobą. Środek sezonu nie jest dobrym czasem na tego rodzaju „zabawy”. Jestem dalej tylko człowiekiem.

Większość sportowców miała gorsze momenty, ale wychodzili na prostą, bo chcieli coś osiągnąć. Stawiamy sobie cele, by spełnić nasze marzenia. Czasem chcemy je osiągnąć nie zwracając uwagi na przeszkody, które napotkamy. Droga na szczyt nie jest gładka i prosta jak stół, ale gdy staniemy już na szczycie, chcemy więcej. Chcemy podnieść swój poziom jeszcze bardziej. Staćsię numerem 1, startowaćw koszulce lidera.

Sama szukam ostatnio motywacji do treningów, do tego, by osiągnąć postawiony sobie cel. Jest ciężko i wiem, że po przerwie czeka mnie jeszcze więcej pracy. Trzeba zacisnąć zęby i jechać dalej. Najgorszą rzeczą jest stracić wiarę w siebie. Nie bójmy siępoprosić kogoś o pomoc. Warto mieć kogoś, kto pomoże i będzie nas wspierać.

Trzymajcie się i kibicujcie wszytkim na Wielkiej Pętli. 🙂

Kinga