Garmin MTB Series – cykl zawodów w kolarstwie górskim – ponownie zagości w Trójmieście

0

Po udanym, zeszłorocznym debiucie cyklu zawodów kolarskich Garmin MTB Series 2014, marka Garmin wspólnie z organizatorem cyklu – firmą LABOSPORT Polska s.c. –  ponownie zapraszają do wzięcia udziału w cyklu. Podobnie jak w roku ubiegłym zawodnicy będą mogli rywalizować w trzech etapach tydzień po tygodniu, a klasyfikacją generalną cyklu będzie suma czasów tych właśnie etapów.

Kolarze będą mogli wystartować na jednym z trzech dystansów, a trasy tegorocznego Garmin MTB Series będą o długości: MINI ok. 25 km (1 pętla), MIDI ok. 50 km (2 pętle), MAXI ok. 75 km (3 pętle).

Cieszymy się, że już po raz drugi będziemy mogli organizować cykl maratonów MTB pod szyldem Garmina. Formuła, jaką proponujemy jest wyjątkowa w skali kraju, a po ubiegłorocznym sukcesie cyklu postanowiliśmy ją kontynuować także w tym sezonie. Naszym celem jest także zachowanie widowiskowości tych zawodów i dlatego po raz kolejny postanowiliśmy poprowadzić trasy na pętlach, chodź w tym roku będą one nieco dłuższe, niż w roku poprzednim. – powiedział organizator cyklu Filip Szołowski z LABOSPORT Polska.

Przypominamy, że po raz pierwszy Garmin MTB Series, odbył się w roku 2014, a zawodnicy ścigali się w Gdańsku, Elblągu i Kątach Rybackich. Tegoroczna edycja będzie skupiona bliżej Trójmiasta i będzie obejmowała poniższe lokalizacje:
ETAP I 27.09.2015 – Garmin MTB Series Gdańsk
ETAP II 04.10.2015 – Garmin MTB Series Rumia
ETAP III 11.10.2015 – Garmin MTB Series Reda

Wybór lokalizacji był nieprzypadkowy, a każda z tych miejscowości ujmuje swoim pięknem. Kierując się wyborem lokalizacji przestrzegamy zasady „Minimum asfaltu i maximum frajdy”. Trasy nie będą należały do najłatwiejszych, co mamy nadzieje sprawi, że cykl GMS będzie wyróżniał się spośród innych imprez MTB rozgrywanych na terenie naszego kraju – dodaje Marcin Florek z LABOSPORT Polska.

Zapisy na drugą edycję cyklu Garmin MTB Series wystartują już 1 lipca 2015 roku o godzinie 12:00, a formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na oficjalnej stronie zawodów www.mtbseries.pl . Zapraszamy również na nasz facebookowy profil imprezy na www.facebook.com/mtbseries .

Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla mieszkańców tych lokalizacji, w których odbywać się będą zawody. Dla pierwszych pięćdziesięciu mieszkańców Gdańska, Rumi i Redy, którzy dokonają rejestracji na zawody rozgrywane w swoim mieście, wpisowe zostanie obniżone o 30 złotych. By skorzystać z promocji należy zaznaczyć przy zgłoszeniu opcję „Jestem mieszkańcem Gdańsk/Rumi/Redy”.