Katarzyna Solus-Miśkowicz wygrywa w Pucharze Czech

0

Podczas zawodów MTB XCO o Puchar Czech, które odbyły się w ten weekend w miejscowości Pec pod Snezkou, aż dwie Polki znalazły się na podium.

Katarzyna Solus-Miśkowicz,zawodniczka Kross Racing Team, niemal przy idealnej pogodzie odniosła zwycięstwo w wyścigu kategorii C1 nad koleżanką z ekipy – Anną Szafraniec. Na trzecim miejscu finiszowała Słowaczka Janka Keseg-Stevkowa.

Sobota 5 lipca przywitała zawodników przejrzystym niebem, które z czasem zaszło chmurami dzięki czemu temperatura do ścigania była optymalna. Na starcie oprócz zawodniczek Kross Racing Team pojawiła się m.in. Aleksandra Dawidowicz i Janka Stevkowa.

DSC_2319

Już od startu mocne tempo nadały Anna Szafraniec, Katarzyna Solus-Miśkowicz oraz Stevkowa. Jednak sił Słowaczce starczyło zaledwie na 1,5 rundy. Po tym czasie ton rywalizacji nadawały już tylko polki.

Na metę pierwsza wjechała Katarzyna Solus-Miśkowicz, 34 sekundy przed Anną Szafraniec. Trzecia Stevkowa straciła już prawie dwie i pół minuty. Trzecia z zawodniczek Kross Racing Team Michalina Ziółkowska finiszowała na 10 miejscu.

DSC_2364

Więcej informacji o zawodnika KRT znaleźć można na stronie:

http://www.kross.pl/pl/team/krt-list