Kross Uphill Race Śnieżka startuje w sierpniu!

0

Celem rowerzystów jest najwyższy szczyt górski w Polsce, na który można wjechać na jednośladzie bez konieczności zsiadania z niego. W tym roku zawody zyskały sponsora tytularnego, rodzimą markę rowerową KROSS.

Wyścig KROSS Uphill Race Śnieżka to jedyna taka okazja by zdobyć masyw Śnieżki (1602 m n.p.m) na rowerze. Raz w roku władze Karkonoskiego Parku Narodowego dopuszczają możliwość poruszania się po jego terenie na jednośladzie. Trasa o długości 14 km ciągnie się od Karpacza na sam szczyt Śnieżki, gdzie na zawodników zwykle czeka mgła i niska temperatura. Różnica wysokości na całym odcinku wynosi aż 1 000m, dlatego wyścig jest wymagającym sprawdzianem dla wielu uczestników. W poprzednich edycjach, najlepsi zawodnicy pokonywali całą trasę w czasie poniżej 1 godziny. Jak będzie w tym roku? Doświadczeni kolarze z pewnością liczą na pobicie życiowych rekordów, a wyścig KROSS Uphill Race Śnieżka to świetny moment na pokonanie własnych ograniczeń. Na trudnej trasie jest kilka bardzo ciężkich odcinków, pierwszy z nich to podjazd powyżej Świątyni Wang, rozpoczynający wspinaczkę tuż za granicą Karkonoskiego Parku Narodowego. Kolejne trudne
miejsce to fragment szlaku przy schronisku Strzecha Akademicka, gdzie droga wspina się bardzo stromo, zdobywając metry kolejnymi zakrętami. Kulminacyjnym momentem wyścigu jest ostatni fragment rozpoczynający się od Domu Śląskiego i prowadzący na szczyt Śnieżki. 

Na starcie każdy zawodnik otrzymuje numer startowy oraz indywidualny chip, który monitoruje jego przejazd na trasie wyścigu. Zmagania uczestników będzie można obserwować dzięki transmisji na żywo w Internecie.  
Wyścig rowerowy na Śnieżkę ma bardzo długą, ponad 20-letnią tradycję. Pierwszy raz w historii impreza sportowa zdobyła sponsora tytularnego, czyli markę KROSS.
-Zdecydowaliśmy się wesprzeć Uphill Race Śnieżka, ponieważ to wyjątkowy wyścig w skali kraju. Jego bogata historia, ogromne zaangażowanie sztabu ludzi, którzy zajmują się jego organizacją od tylu lat jest bardzo inspirujące. Jesteśmy producentem m.in. rowerów górskich, sponsorujemy własną drużynę MTB – KROSS Racing Team, a nasi pracownicy spędzają weekendy na zawodach rowerowych. Decyzja o zaangażowaniu się w organizację wyścigu Uphill Race Śnieżka była dla nas oczywista – mówi Jakub Sadowski z firmy KROSS.  

 

 
Na mecie, na zwycięzców wyścigu czekają nagrody i puchary. Wyróżnienia będą przyznawane w aż 10 kategoriach, a każdy uczestnik, który ukończy KROSS Uphill Race Śnieżka otrzyma pamiątkowy medal zdobywcy szczytu. 
Więcej informacji na temat wyścigu na stronie www.uphillrace.pl.