Relacja z I Bytomskiego Pikniku Sportowego

0

Pierwsza edycja Bytomskiego Pikniku Sportowego zorganizowanego w Bytomskich Dolomitach Sportowej Dolinie już za nami! Pogoda dopisała jak na zamówienie, a sportowe emocje i rywalizacja na najwyższym poziomie dodatkowo zagrzewały zawodników do walki.
Jako pierwsi na starcie pojawili się uczestnicy zawodów biegowych oraz Nordic Walking, którzy rywalizowali na 5 km pętli. Rewelacyjne spisał się Mateusz Dehn, który od samego startu narzucił wysokie tempo zapewniając sobie pewne zwycięstwo w swojej kategorii. Miłym zaskoczeniem była niebywale wysoka frekwencja w zawodach Nordic Walking. W kategorii Kobiet w Nordic Walking mieliśmy okazje gościć najstarszą uczestniczkę, panią Danutę Nowacką, która swobodnie i z uśmiechem na twarzy przekroczyła linię mety.

wpid-img_7165_1.jpg
Niekwestionowanym mistrzem w zawodach biegowych na dystansie 10 km okazał się Kamil Bezner, który dwie pętle pokonał w rewelacyjnym czasie 38 min 51 s. Natomiast pierwszą panią na tym dystansie okazała się Beata Wrońska, która uplasowała się aż na 6 miejscu w klasyfikacji OPEN!

wpid-6_1.jpg
Bytomski Piknik wieńczyła rywalizacja w zawodach MTB na pętlach o długości 5 km. Na najwyższym miejscu w klasyfikacji Kobiet OPEN uplasowała się Ewa Karchniwy. Natomiast wśród Panów na starcie pojawiły się sławy Polskiego kolarstwa, między innymi Pan Zbigniew Krzeszowiec oraz Andrzej Kaiser. Rywalizację w kategorii elita na najwyższym stopniu podium ukończył Wojciech Halejak, który przez cały wyścig jechał na równi z Andrzejem Kaiserem i dopiero końcowe milimetry zdecydowały o ostatecznym zwycięstwie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom poszczególnych kategorii.
Serdeczne podziękowania należą się sponsorom, bez których impreza ta nie mogła by się odbyć oraz Pani Iwonie i Panu Gracjanowi za serdeczne przyjęcie nas w ośrodku DSD. Również pragniemy podziękować wolontariuszom ze Stowarzyszenia Rowerowy Bytom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy, a w szczególności ekipie ze Stowarzyszenie Sport Pełen Pasji.
Pełne wyniki dostępne na naszej stronie www.sportpelenpasji.pl
Czekamy również na Państwa opinie oraz cenne uwagi pod adresem mailowym:  sportpelenpasji@gmail.com .

źródło: sportpelepnasji.pl