Rozpoczęcie Francuskiego sezonu

0

Zaczął się sezon amatorski dla polskich kolarzy we Francji. Na południu Francji we Francuskiej części kraju basków na starcie oglądaliśmy 3 polskich kolarzy w barwach APOGE Cycliste. W pierwszym z nich, czyli w Boucles de Essor 21. był Piotr Polus, zaś Łukasz Klasiński 48. Zmagań nie ukończył Michał Michciński, dla którego to był debiut na Francuskiej ziemi. Sobotnie zmagania zdominowali Włosi. Wygrał Bertazzo Liam z ekipy MG Kvis Vilier. Zaś niedzielny rozgrywany na pagórkowatej trasie wyścig Curcuit De Essor polacy skonczyli kolejne na 24. Polus , 27. Klasiński zaś 40. był Michciński. Ponownie zmagania zdominowął włoch Bertazzo Liam.
Zaś na starcie serii wyscigów Plages Vendeennes oglądaliśmy 2. braci Olejników w barwach USSA Pavilly Barenti . W sobotę obydwoje przyjechali w zasadniczmy peletonie zajmując kolejno:  Tomasz 45. a Michał 65. W niedzielnych zmaganiach 20. pozycje zajął Tomek, który przyjechał w małej grupce przed zasadniczym peletonem. Zaś jego brat Michał przyjechał w Peletonie na 112 miejscu.

Na lazurowym wybrzeżu w GP Carces zaprezentowała sie 2 polaków w Barwach ASPTT Nancy. Wyścig był rozgrywany w bardzo szybkim tempie, na miarę płaskich rundach. Mateusz Kwiatkowski ukończył wyścig w zasadniczym peletonie na 99 miejscu, zaś Kamil Gwiazda z powodu defektu nie ukończył zawodó .

Na Gwadalupie 2. wygraną odniósł Adam Pierzga. Na tym samym wyścigu 8. był Patryk Gruszka, zaś starszy z braci Kwiatkowskich-Grzegorz przygotowuje się do dalszej czesci sezonu ze swoją ekipą na zgrupowaniu wysokościowym w Wenezueli.

Comments are closed.