Skandia Maraton w Krakowie

0

Rekord frekwencji w Krakowie. Na starcie ponad 1500 osób!

Ponad 1500 zawodników stanęło na starcie wyścigu Skandia Maraton Lang Team w Krakowie. To rekord frekwencji w historii naszego cyklu. Wśród mężczyzn najszybszy był Mariusz Kowal, a wśród kobiet jako pierwsza na metę przyjechała Anna Szafraniec.

Przed startem wyścigu martwiliśmy się o pogodę. Niepotrzebnie. Po prawie całym tygodniu w towarzystwie deszczu i chmur, uczestników wyścigu powitało słońce. Przed startem z zawodnikami przywitał się Czesław Lang. – Ponad półtora tysiąca uczestników to nasz nowy rekord – cieszył się organizator cyklu wyścigów.

W kategorii mini jako pierwszy przyjechał na metę Grzegorz Kubaczka (ag.architekci.pl), a najszybszą zawodniczką była Zofia Rzeszutek z MLKS Baszty Bytów. Kliknij, aby sprawdzić wyniki klasyfikacji mini.

Kategorię medio zwyciężył Grzegorz Czytyrko (Cycling Team Olsztyn), wśrod kobiet triumfowała Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów). Pełne wyniki klasyfikacji medio.

Na najdłuższym dystansie liczącym 88 kilometrów Grand Fondo Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team) wyprzedził o zaledwie sześć sekund Dariusza Batka (Sante BSA Whistle Team). Trzeci na metę przyjechał Bartosz Banach (Hotel Cztery Brzozy Gdańsk). Wśrod pań nie było niespodzianek. Wygrała Anna Szafraniec z Kross Racing Team.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna Eurobike Kaczmarek Electric Team, która okazała się szybsza od załogi drużyny Hotel Cztery Brzozy Gdańsk i Reanult Eco 2 Team.

Na medal spisali się również krakowianie, którzy przejechali ponad 500 km na rowerach stacjonarnych. Każdy kilometr jest warty 3 zł, które firma Skandia i Lang Team wpłacą do dobroczynnej puli dla dzieci z domów dziecka.

źródło: materiał prasowy, skandiamaraton.pl