Test bluzy Apollo Green

0
foto. bcm nowatex
foto. bcm nowatex

  Bluza Apollo Green

 

 

 

 

 

 

 

 

foto. bcmnowatex
foto. bcmnowatex

 

 

W ostatnich kilku tygodniach miałem okazję przetestować oddychającą koszulkę kolarską (bluzę rowerową) z długim rękawem Vezuvio Apollo Green.

Bluzę testowałem przy 15-18°C stopniowej pogodzie trenując w terenie po drogach wyboistych, krętych, leśnych i ogólnie nadających się jak na prawdziwy maraton MTB w skali polskiego kalendarza, jak i również na szosie.
Jest to kolejna z propozycji przekazanych nam do testowania przez firmę BCM Nowatex. Z przedniej strony zamek na całej długości, natomiast poszycie po bokach bluzy sprawia, że dopasowywuje się ona do sylwetki pod względem indywidualnego dopasowania do rozmiaru użytkownika i pozwala na zwizualizowanie sportowej sylwetki. Koszulka jest wykonana z materiału o fakturze micro łezki, w 100% z poliestru. Faktura ta zapewnia szybkie i efektywne odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci. Bluza rowerowa wykonana z oddychającej i odprowadzającej pot tkaniny poliestrowej. Rękawy typu raglan. Od tradycyjnego rękawa różni się tym, iż wszywany jest on do odzieży z przedłużeniem sięgającym aż do linii dekoltu. Na końcach rękawów są ściągacze, które świetnie leżą na nadgarstkach. Dzięki temu nie ma problemu z ułożeniem rąk na kierownicy, ponieważ rękawy świetnie się dopasowywują i w razie potrzeby można je podwinąć na długość łokcia. Na plecach trzy kieszenie ściągane gumką, w tym jedna zapinana na zamek. Kieszeń zapinana na zamek zapewnia nam bezpieczne przechowywanie małych przedmiotów, jak np. kluczy, czy telefonu. Można spokojnie w słuchać muzyki w czasie treningu, czy też
używać smartfona do nawigacji, rejestrowania trasy i dzielenia się z innymi za pomocą (endomondo, strava) bez obaw o wypadnięcie urządzenia z kieszeni.
Plusy:

  • wykonana z tkaniny odprowadzającej pot
  • płaskie szwy
  • zapinana na zamek kieszeń na plecach

Minusy:

  • brak

Przez ten okres miałem okazję przetestować jej wytrzymałość, wykonanie( w tym poszycia, użytkowność) oraz uniwersalność. Przed zakupem najlepiej zapoznać się z tabelą rozmiarów odzieży przedstawioną przez firmę BCM NOWATEX