„Vive le Tour”

0

France Grunge Flags
Wielka Pętla dobiegła końca. Krótkie podsumowanie: Rafał Majka- król Alp i Pirenejów. Chłopak pokazał, na jakim poziomie stoi kolarstwo w Polsce. Nie tylko on, bo Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Maciej Bodnar i Bartosz Huzarski też pokazali, że Polska znów zaczyna się liczyć w światowej czołówce. Same medale z Mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowców wskazują na to, że poziom nadal rośnie i powoli stajemy się potęgą w kolarstwie.
W telewizji można było oglądać wywiad z rodzicami Rafała i jego pierwszym trenerem Zbigniewem Klękiem. Jest to duży sukces dla klubu i rodziny. Wydaje się, że to sam zawodnik pracuje na swój sukces i tylko przez ciężką prace, jaką wykona pod czas treningu. Media zapominają o wkładzie bliskich i trenerów. Dopiero, gdy dochodzi do sukcesów to nagle zaczynają się wywiady, gdzie rodziny wypowiadają się ile to wysiłku kosztuje ich oraz zawodnika.
Polska jest zagłębiem talentów kolarskich, ale tak jak we wszystkich sportach innych niż piłka nożna w tym kraju jest ciężko. Brak środków, ale Ministerstwo Sportu dalej pcha pieniądze tam gdzie nie trzeba, bo piłka nożna w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie. Skoro tak jest, to, czemu nie grali na Mundialu? Jak obecnie widać, to nie w piłce nożnej, a siatkówce i kolarstwie, osiągamy coraz więcej. Wiadomo, Polska stała i będzie stać piłką, a tym czasem organizujemy wiele ważnych imprez sportowych, Tour de Pologne, Mistrzostwa Świata w Siatkówce. Tu odnosimy sukcesy. Powstają szkółki, wyścigi naborowe, czy nawet Mini Tour de Pologne wyłaniają talenty, które odpowiednio szlifowane mogą w przyszłości zaprocentować i cieszyć kibiców sukcesem.
Wielkimi krokami nadchodzi Tour de Pologne, reprezentacja Polski łączy doświadczenie i młodość. Kamil Gradek, Paweł Franczak czy Przemysław Kasperkiewicz. Dążyli do tego małymi kroczkami i udało się im pokonać ciężką, długą i trudną drogę. Ale to nie koniec polskiego akcentu na TdP, CCC Polkowice wystawia również swój skład. Rafał Majka ledwo skończy Tour de France z wygraną w klasyfikacji górskiej, a już będzie walczył w Polsce.
Liczymy na jak najlepsze miejsca Polaków, a samym zawodnikom zdrowia i szczęścia.

Kinga