Wiadomość dnia: Włoszczowska i Wawak w Kross Racing Team !

1

Najbardziej utytułowana polska zawodniczka w kolarstwie górskim, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – Maja Włoszczowska, po dwóch latach jazdy za granicą wraca do kraju, podpisując 2 letni kontrakt z Kross Racing Team. Do składu KRT dołącza również najlepszy zawodnik młodego pokolenia – Bartłomiej Wawak.

Po dwóch latach spędzonych za granicą Maja Włoszczowska – była mistrzyni świata oraz aktualna mistrzyni Polski ponownie założy koszulkę polskiej ekipy. Włoszczowska dołączyła do drużyny sponsorowanej przez polskiego producenta rowerów KROSS.

W składzie KRT znalazł się również utalentowany Bartłomiej Wawak – były Mistrz Europy kategorii U23 oraz szósty zawodnik ostatnich Mistrzostw Świata w Maratonie MTB. Przed młodym zawodnikiem kolejny rok startów w U23.

W sezonie 2015 nie zabraknie również dotychczasowych zawodników Kross Racing Team Anny Szafraniec – Rutkiewicz oraz Kornela Osickiego. Wspólnym celem wszystkich zawodników jest osiągnięcie jak najlepszych wyników w nowym sezonie, a w perspektywie nadchodzących Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 – zdobycie kwalifikacji do kadry narodowej i start w Brazylii.
Kross Racing Team 2015

Szczegóły dotyczące startów, plany Kross Racing Team oraz główne cele Mai Włoszczowskiej na nadchodzący sezon zostaną przedstawione na konferencji prasowej, która odbędzie się na początku lutego.
źródło: materiał prasowy