Wycieczka rowerowa

0

Witajcie!

Zadajecie sobie pewnie czasem pytanie,
w jaki sposób odpowiednio przygotować się do wycieczki, czy też wyprawy rowerowej.
W pierwszym cyklu porad rowerowych znajdziecie informacje na temat tego,
o czym należy pamiętać przy planowaniu wycieczki rowerowej.
Jak zapewne wiecie, odpowiednio dobrany ekwipunek stanowi nieodłączną część podróży.

Picture
Trzeba pamiętać o stosownie przygotowanym posiłku, który można ze sobą zabrać w plecaku czy też sakwie rowerowej. Pozwoli to na regenerację sił po przebytej trasie. Jeśli chodzi o dobór trasy, to jest to kwestia sporna, ponieważ pokonywany dystans jest indywidualną drogą każdego rowerzysty.

Najlepiej w takim wypadku zakupić wcześniej atlas rowerowy, który z pewnością można nabyć w większości księgarnii.
W atlasach tych znajdują się informacje o większości popularnych tras rowerowych na terenie całej Polski. Warto też wozić go ze sobą na wypadek zatracenia drogi.
Pamiętaj o stosownym ubiorze, należy się ubrać stosownie do panującej pogody oraz zaopatrzyć w kamizelkę odblaskową, jeśli planujemy podróż przez noc.
Jednak najważniejszym elementem naszego przygotowania jest sprawdzenie stanu naszego roweru tzn. czy hamulce są sprawne, czy mamy odpowiednio napompowane koła, czy mamy działające lampki w rowerze.

Warto też zaopatrzyć się w mini zestaw do samodzielnej wulkanizacji dęti (w granicach 5 zł), dętke zapasową, pompkę rowerową (około 20 zł) oraz niewielki zestaw narzedzi rowerowych (około 20-35zł), który pozwoli samodzielną wymianę dziurawej dętki oraz drobne zmiany np. regulacja siodełka lub kierownicy.

Comments are closed.