Wystartował cykl wyścigów w ramach II Pucharu Strefy MTB Sudety

0

W sobotę 27 czerwca w wystartował cykl wyścigów w ramach II Pucharu Strefy MTB Sudety. Gospodarzem pierwszej imprezy był Walim, do którego zjechało ponad 200 pasjonatów kolarstwa górskiego. Rywalizowali oni na dwóch dystansach: mini o długości 25 km oraz mega gwarantujący zawodnikom 42 kilometry wymagającej i zróżnicowanej trasy. Dystans mega jest jednocześnie zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu. W inauguracyjnym wyścigu zwycięzcami zostali Gracjan Krzemiński z Mitsubishi Materials MTB Team oraz Joanna Ignasiak reprezentująca Quest Sport. Strefa MTB Sudety, to największy i najlepiej oznakowany system górskich tras rowerowych w Polsce obejmujący ponad pół tysiąca kilometrów tras MTB.

W ostatnią sobotę czerwca, Walim, przyciągający na co dzień turystów do byłego nazistowskiego kompleksu Riese, stał się idealnym miejscem dla zapaleńców  kolarstwa górskiego chcących rywalizować w najciekawszej imprezie MTB w Polsce, Pucharze Strefy MTB Sudety. Różnorodność tras, wymagające podjazdy oraz techniczne zjazdy, składały się na 40 kilometrów rywalizacji, która nie dawała zawodnikom chwili wytchnienia. Już na początku wyścigu na rowerzystów czekał stromy ponad kilometrowy podjazd, na którego wspięcie stanowiło nie lada wyzwanie. Do tego różnorodność odcinków singeltrack, pokręcony odcinek XC przed metą oraz klasyka czyli podjazd na Wielką Sowę, który od Przełęczy Sokolej przywitał zawodników nachyleniem dochodzącym do 20% i zwieńczył zmagania kamienistym podjazdem prowadzącym na szczyt od Koziego Siodła. Trasa walimskiego etapu stanowiła kwintesencję założeń organizatorów Pucharu Strefy MTB Sudety. Ciekawe, różnorodne i wymagające trasy mega pokazujące prawdziwe piękno MTB oraz trasy mini, skierowane wprawdzie do mniej zaawansowanych zawodników, ale dających im również pole do pokonywania własnych słabości i rywalizacji na dobrze zaplanowanych i wytyczonych trasach.

Kolejne edycje Pucharu odsłonią  przed zawodnikami pełne możliwości jakie daje Strefa MTB Sudety. Już w niedzielę 5 lipca zawodnicy staną na starcie w Bielawie, gdzie do rywalizacji dołączą zawodnicy z licencją, następnie 8 sierpnia Głuszyca, od lat kojarzona z kolarstwem górskim oraz 10 października spektakularny finał w Srebrnej Górze, gdzie na zakończenie sezonu jest przygotowywane dla zawodników prawdziwe górskie, wymagające wyzwanie.

Strefa MTB Sudety to najlepsze w Polsce miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego. Ponad 500 kilometrów oznakowanych tras rozciągających się w Sudetach Środkowych, na których niezależnie od stopnia zaawansowania każdy kolarz znajdzie miejsce dla siebie. Od szerokich szutrów po singeltracki i odcinki enduro, a to wszystko w towarzystwie niezwykłych walorów krajobrazowych i turystycznych, jakie oferuje ta część regionu. Gwarancją wysokiej jakości tras przygotowywanych na Puchar Strefy MTB Sudety oraz tras znakowanych na stałe, jest to, że przygotowują je i opiekują się nimi pasjonaci kolarstwa górskiego mieszkający w tych górach i najlepiej je znający.

 

Wyniki wyścigu II Pucharu Strefy MTB Sudety w Walimiu.

mężczyźni, 42 km:

  1. Gracjan Krzemiński (Mitsubishi MTB Team) 1:59.04
  2. Dariusz Poroś (Romet Racing Team) 1:59.33
  3. Łukasz Ryż (Mega M3 Bolesławiec) 2:03.44

kobiety, 42 km:

  1. Joanna Ignasiak (Quest Sport Mitsubishi) 2:41.12
  2. Monika Strychar (Materials MTB Team) 2:41.14
  3. Ewelina Ortyl (Twomark Sport Specialized Team) 2:42.56