Zobacz, jak powstają rowery KROSS!

0
Miesiące testów, analiz i udoskonaleń  – tak powstają nowe rowery polskiej marki KROSS. W Przasnyszu, gdzie znajduje się siedziba firmy, nieustannie pracują członkowie zespołu Research&Development. Dzięki filmowi stworzonemu przez KROSS’a nareszcie możemy poznać ich osobiście.

Kilkuminutowa produkcja przenosi nas w samo serce produkcji rowerów marki. Projektanci, konstruktorzy i designerzy wspólnie pracują nad stworzeniem jak najlepszego modelu. Prototyp roweru drukowany jest na drukarce 3D i poddawany szczegółowym analizom. To tu pojawią się pierwsze konieczne poprawki oraz udoskonalenia konstrukcyjne. Produkty KROSS’a przygotowane są do jazdy w naprawdę trudnych warunkach, dlatego rowery poddawane są wymagającym testom wytrzymałościowy. W końcu przychodzi czas na jazdę próbną. Doświadczeni zawodnicy, ale również pracownicy R&D Team sprawdzają, jak rower zachowuje się na leśnych ścieżkach czy stromych zboczach.

Rowery KROSS 2015
- Wciąż poszukujemy innowacji. Zależy nam by rowery spełniały najbardziej rygorystyczne normy, ale przede wszystkim by ich konstrukcja była bezpieczna i niezawodna. To droga pełna prób i błędów, które zbliża nas do celu. Tak powstało między innymi nasze autorskie zawieszenie RVS z wirtualnym punktem obrotu – mówi Michał Szlachetka Research&Development  manager. 
 
KROSS jest czołowym producentem rowerów w Polsce. Jako jedna z niewielu firm posiada swoje własne laboratorium testowe oraz dedykowany zespół, który zajmuje się wyłącznie tworzeniem innowacyjnych produktów marki. Rowery KROSS sprzedawane są w 32 krajach na całym świecie. 
KROSS

Specjalnością marki KROSS są rowery górskie. Przedsiębiorstwo stworzyło w ubiegłym roku swój pierwszy rower do jazdy enduro – seria MOON. W modelu zostało zastosowane autorskie zawieszenie z wirtualnym punktem obrotu (RVS). Marka sukcesywnie rozwija swoją linię rowerów do jazdy ekstremalnej, w kolekcji na rok 2015 pojawiły się modele MOON z większymi, 27,5 calowymi kołami. Etapy powstawania m.in. tego roweru można obejrzeć w nowym filmie KROSS’a. 

Film można znaleźć na profilu KrossBikesTV pod linkiem: 

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=LSjGbvwFBmo]źródło: materiał prasowy