Amatorski raport z Francji-9 kwietnia 2014

0

Jedenasty na trasie kryterium GP Super U Gueberchwihr był Mateusz Kwiatkowski (ASPTT Nancy) Niestety Mateusz pozostał sam w ekipie z racji tego, że prezydent klubu zwolnił  Kamila Gwiazdę ze względu na jego słabą formę i brak wyników w tym sezonie. W skutek czego Kamil musiał opuścić francuską ziemię i powrócić do kraju.

Na 70. miejscu w zasadniczym peletonie ukończył prestiżowy i długi klasyk Bordeaux-Saintes Łukasz Klasiński (APOGE Cycliste).

Bardzo aktywnie na trasie klasyku rozgrywanego we francuskim regionie pays de loire Curcuit de Payd Crain pojechał Wojciech Sykała (ES Torigni) był 8. 17. był Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin). Na 29. miejscu zameldował się kolega klubowy Wojciecha Sykały-Kacper Kistowski.

W czasówce pod legendarnym Mont Faron zaprezentowała się trójka polaków i zajęła kolejne miejsca: 19.Kamil Migdoł (UC Aubenas), 21. był powracajacy po kontuzji ręki Kondrad Tomasiak (VS Hyeres), zaś na 25 miejsce przyjechał doświadczony Adrian Karpiuk (UC Aubenas).

Na wyścigu etapowym rozgrywanym Criterium De Lamentin na Martynice startowała dwójka polaków. 12 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Grzegorz Kwiatkowski (Pedale Pilotine) , zaś 21. był Patryk Gruszka (VC Vauclan).