Atomówki przed belgijskim klasykiem i Lubawą

0

Zawodniczki, które w zaliczyły dobry występ w Gracii odpoczną w długi weekend, jedynie dla Olgi Wankiewicz będzie on trochę krótszy. Orliczki MAT ATOM Deweloper Wrocław 1 maja wystartują w Belgii w Cyclis Classic (UCI 1.2), a 3 maja ten sam skład, uzupełniony właśnie o Olgę, weźmie także udział w pierwszej w tym sezonie serii mistrzostw Polski w kryterium, które odbędą się w Lubawie.

Wspierana przez zespół Olga Wankiewicz w Gracii rozegranej w dniach 25-28 kwietnia w Czechach dwukrotnie stanęła na podium – była trzecia na 4. etapie i druga na 5. etapie, co w efekcie dało jej 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. W finałowej odsłonie czeskiej etapówki na najniższym stopniu podium stanęła także Nikola Bajgerová (16. w GC).

Liczyliśmy na zwycięstwo na dwóch ostatnich etapach, zwłaszcza że Olga jest w świetnej dyspozycji, więc była blisko tego wyniku. Do tego nasz team znakomicie współpracował, najpierw wioząc naszą liderkę, a później rozprowadzając ją na metę, ale na Emmę Jeffers z Liv AlUla Jayco przez te dwa dni naprawdę nie było mocnych – mówi Paweł Bentkowski, dyrektor sportowy MAT ATOM Deweloper Wrocław. – Jestem zadowolony z tego, co dziewczyny wywalczyły, choć one same czują niedosyt. Liczę, że to motywująco nastawi je do kolejnych startów.

Paulina Brzeźna-Bentkowska, trenerka ekipy dodaje, że nie zawsze wszystko idzie po myśli managementu teamu. – Nawet wtedy nie przestajemy wierzyć w nasze zawodniczki i – jak wynika z naszego doświadczenia – w końcu zawsze doczekamy się do podium – podkreśla.

W długi weekend Monika Brzeźna, Katarzyna Wilkos, Nikola Bajgerová, Tamara Szalińska i Nikol Płosaj odpoczną po Gracii. Olga Wankiewicz ścigać się będzie w Lubawie. Do Hamme w Belgii na Cyclis Classic pojadą Barbara Cywińska, Aleksandra Grudzińska, Maja Tracka, Marta Marek i Malwina Mul, dla której będzie to pierwszy start po feralnym w skutkach upadku na pierwszym etapie Trofeo Ponente in Rosa.

Wystawiamy na ten wyścig młody skład, ale powinien znakomicie poradzić sobie z liczącą 137,4 km płaską trasą. Liczymy na Maję Tracką, myślę, że jeśli dojdzie do finiszu z grupy powinna znaleźć się w pierwszej dziesiątce. Malwina zapewne też powalczy na tym klasyku, ale to pierwszy strat po kontuzji, więc chcemy, by podeszła do niego bez presji wyniku – mówi Bentkowski.

Dwa dni później ten sam skład, do którego dołączy także Olga, wystartuje w zaplanowanym na 3 maja XXVIII Kryterium ulicznym im. Edmunda Groszkowskiego o Puchar Burmistrza Lubawy. Trochę oddechu wszystkie „Atomówki” złapią w kolejnym tygodniu, ale w następnych czekają je liczne starty zarówno na szosie, jak i na torze.

MAT ATOM Deweloper Wrocław | skład 2024:

elita:
Nikola Bajgerová
Monika Brzeźna
Nikol Płosaj
Katarzyna Wilkos

U23:
Barbara Cywińska
Aleksandra Grudzińska
Marta Marek
Malwina Mul
Tamara Szalińska
Martyna Szczęsna
Maja Tracka
Olga Wankiewicz

juniorka:

Alicja Matuła