Baberki na Szosach Creatobike [#CZUJESIEKOLARSKO]

4

“Grupa Baberki na Szosach Creatobike” założona została dla kobiet jeżdżących na rowerach szosowych, w celu umawiania się na wspólne treningi i wzajemnego wsparcia w kręceniu kolejnych kilometrów oraz wymiany doświadczeń i wiedzy o kolarstwie szosowym.
Wiek i doświadczenie nie mają dla nas żadnego znaczenia.

Czy jeździsz już na szosie od wielu lat, czy dopiero zaczynasz, każda dziewczyna znajdzie u nas miejsce.
Nie ścigamy się, jeździmy dla czystej przyjemności i radości jaką daje nam jazda na rowerze.
Grupa powstała stosunkowo niedawno, lecz bardzo szybko się rozwija i jest nas już ponad 30 osób. Nadchodzi sezon zimowy więc aktywnie jeżdżących będzie trochę mniej lecz jak tylko przyjdzie wiosna wyjedzie piękny różowy peleton na nasze ulice.

Założycielkami grupy są Jadzia, Bogusia oraz firma Creatobike, która jest jednym ze sponsorów grupy. Inicjatywa zrodziła się podczas rozmowy w której wspólnie stwierdziliśmy, że w tak dużym mieście jak Łódź nie ma drużyny, która zrzeszałaby same kobiety i tak zaczął się nabór do grupy 🙂 Niedługo potem dołączył do nas kolejny sponsor firma kosmetyczna Bell, która jakże mocno wpisuje się w kobiecy styl życia.

Nazwa Baberki to gra słów Babki + Rowerki = Baberki.

Grupa składa się z młodych dziewczyn jak i dojrzałych kobiet, które rower traktują jako swoją odskocznie od codziennych obowiązków. Najstarsza Baberka jest już na emeryturze, jednak niech wiek was nie zmyli, ponieważ rocznie przejeżdża ona na rowerze ponad 30.000 km. Jest totalnie uzależniona od jazdy na rowerze a dzień bez 100 km uważa za dzień stracony 😉

Grupa bardzo mocno angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne ostatnia z nich, to #17milionówmetrów. 17 milionów to łączna liczba osób na świecie dotknięta Mózgowym Porażeniem Dziecięcym MPD.
17 milionów to kampania, która ma przypominać o tym, że ludzie z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.
Baberki postanowiły włączyć się do akcji i pokonać w miesiącu październiku 17milionów metrów! Swoją aktywnością pokazujemy zainteresowanie, przekazujemy pozytywną energię oraz zbieramy pieniądze na dzieci z MPD. Jeśli uda nam się osiągnąć zamierzony dystans, przyjaciel Fundacji i Partner Strategiczny Wyzwania Sportowego – Firma Fujitsu przekaże środki finansowe na działalność Kolorowego Ośrodka Edukacyjno-Terapeutycznego dla dzieci z niepełnosprawnościami. Jeździmy przez cały miesiąc i zbieramy kilometry a w dniu 24.10.2020 wyruszyliśmy wspólnie w trasę aby pokonać dystans około 70 km i dołożyć kolejną cegiełkę.

Naszym celem jest jak najszerzej rozpropagować amatorskie kolarstwo szosowe wśród kobiet, które tak bardzo zostało zdominowane przez mężczyzn.”