Babskie Kręcenie Lubin [Kolarskie dziewczyny]

1

Tym razem prezentujemy Wam grupę dziewczym z Lubina, które kolarsko napędzają swoją lokalną społeczność (i nie tylko!) do kręcenia.

Babskie Kręcenie Lubin to grupa zakręconych kolarsko dziewczyn założona przez Justynę Łochnowicz. Początkowo istniała tylko formacja FB pod nazwą „Aktywny Lubin” zrzeszająca społeczność nakręconą na rowery, a później zaczęły się czwartkowe wspólne treningi.

Z tygodnia na tydzień grupa się powiększała i powstał babski team. Jak wspomina Justyna, z jedna koleżanką brała udział w zawodach Kaczmarek Electric w Sulechowie, gdzie zdobyły medale, a inne dziewczyny brały udział w rajdzie wokół Lubina.

Ich tegoroczny plan kolarski (o ile nic nie pokrzyżuje go tak jak i rok wcześniej) to starty m.in. w Kaczmarek Electric, Bike Maraton w Obiszowie , rajd wokół Lubina i Polkowicki maraton rowerowy.

Co tydzień będę prowadziła babskie czwartki trasy do 50 km, a w weekendy dłuższe trasy w gronie mieszanym. Nasza grupa liczy 18 dziewczyn które pojawiają się praktycznie co każdy czwartek i jeszcze kilka dziewczyn które są od czasu do czasu. 

Krótka charakterystyka dziewczyn:

Kamila Łobocka

Zakręcona uczestniczka teamu jest zafascynowana sportowo w kilku dyscyplinach, ale w sercu zawsze rower. Na trasie nie sposób jej nie usłyszeć. Jej donośny i wesoły głos rozbrzmiewa na całą długość naszego Babskiego peletonu.

Olga Biedrzycka

Jeśli tylko na czymś jej zależy, potrafi poświęcić się tak, aby osiągnąć zamierzony cel. Co czwartek przyjeżdża z Polkowic by wspólnie z nami kręcić kilometry. Na rowerze widać, że czuje się jak ryba w wodzie. Na wspólnym kręceniu zaraża Nas swoim pozytywnym nastawieniem do życia.

Ania Liam

O ja Cię kręcę ile już przeżyłyśmy dzięki Niej wesołych chwil. Te wesołe zdjęcia z kręcenia, z bananami, ptakami i tym podobnymi – to jej pomysły.

Dzięki jej stanowczości ogłosiłyśmy światu o naszym istnieniu. I już nie możemy się doczekać ile z Nią razem zdziałaMy DOBREGO!

Justyna Błażków

Bez Justynki już jazdy sobie nie wyobrażamy. Bardzo, się cieszymy, że w ekipie ją mamy. Justynka to nasza iskierka , pełna ciepła i empatii do drugiego człowieka. Nawet przy gorszym samopoczuciu, potrafi wykrzesać z siebie energię aby dotrzeć do celu. Zawsze ma coś fajnego do powiedzenia w jej towarzystwie nie wiesz kiedy na liczniku pojawia się 100 km . 

Ania Skowron

Wyróżnia ją niesamowita kondycja i mocny charakter. Kiedy zaplanuje trasę trzeba liczyć się z tym że nie będzie lekko, to będzie trening z prawdziwego zdarzenia. Z językiem na plecach, choć dla niej to pestka dla innych dziewczyn to nie lada wyzwanie, ale po takiej jeździe poziom endorfin jest na takim poziomie ze przekracza wszelkie normy.

Sandra Sypień

Jak sama o sobie mówi: Prawda jest taka, że od małego lubiłam sport. Chodziłam na SKS, jeździłam na zawody w unihokeja, siatkówkę, trenowałam karatę, trochę biegałam. O dżizys!

Czego ja nie robiłam?

Jedno jest pewne – zawsze byłam wierna dwóm kółkom!

Nie wiedząc, że istnieją jakieś tam rowery MTB, GRAVELE itp.wsiadałam na babci KOZĘ, gnałam jak szalona do znajomych i spędzałam wszystkie wolne chwile na powietrzu w mojej Gminie Rudna.

Lubię ten stan po kręceniu.

Lubię ten spokój w głowie.

To zmęczenie.

A jeśli mogę dzielić swą pasję z innymi pozytywnymi ludźmi to tym bardziej robię to z jeszcze większym uśmiechem.

Jej pasję i miłość do roweru widać i czuć

To nasza insta girl. Zawsze gotowa by zrelacjonować wszystkie wypady. Prowadzi nasz profil na instagramie @babskieKrecenieLubin i świetnie się w tym odnajduje.

Jola

Wyobraź sobie, że po jeździe z Nią nie będą bolały Cię nogi, pośladki… jedyne czego się nabawisz to… ze śmiechu ZAKWASÓW na brzuchu.

Uwielbiamy z Nią kręcić zwłaszcza dłuższe dystanse. Chociażby do Lubiąża – wtedy człowiek czuje, że jest z właściwymi ludźmi we właściwym miejscu.

Swobodnie zaraża całe rowerowe towarzystwo dobrą i wesołą energią.

Gdy zbieraMy się na zbiórce to zawsze zza zakrętu wyłaniają się najpierw jej piękne, czerwone usta! jej znak rozpoznawczy.

W końcu być kobietą to być nią nawet na rowerze.

Halina Szewczyk

Gna do celu niczym gepard, a w nogach ma nieskończone pokłady mocy. Halinka w zeszłym roku godnie reprezentowała nas wszystkie w Maratonie wokół Lubina na dystansie 110 km! Za co należy się jej wielki szacunek ,a nas po cichu rozpiera ogromna duma.

Justyna Łochnowicz

Szefowa teamu Babskie Kręcenie.

Jej głowa jest pełna pomysłów i można odnieść wrażenie, że w głowie ma całą mapę ciekawych tras rowerowych. Dzięki niej odkrywamy wiele wspaniałych miejsc wokół Lubina. Mamy dzięki temu już całkiem sporo kilometrów w, które nie zostaną tak szybko zapomniane.

Co tu dużo mówić?

Ma tą moc 💪 zjednywania sobie ludzi!

Takich osób życzymy Wam na co dzień!

Martyna Portianko to najmłodsza uczestniczka teamu Babskie Kręcenie. To z nią jako pierwszą Justyna zaczęła jeździć w babskie czwartki i tak to się wszystko zaczęło. Z Martyną każda dziewczyna złapie szybko wspólny klimat, jest wesoła i zaraża pięknym uśmiechem. Podziwiany ją za rowerową pasję i również za to z jakim zacięciem bierze udział w morsowaniu. 

Iza Siudeja razem z Olgą przyjeżdża z Polkowic aby kręcić z nami w czwartek. Iza jest niesamowicie zmotywowana i zaangażowana w rower, ma świetną kondycję i jest bardzo pozytywną osobą. Podziwiany ją za to ze potrafi dobrze się zorganizować i zawsze znajdzie czas na rowerową pasję w natłoku codziennych obowiązków. 

Oprócz opisanych dziewczyn w grupie kręcą jeszcze Agnieszka, Ania, Agata Bilińska, Agatę Łabuzińska, Joanna Wolska, Małgorzata Dobrowolska oraz Kamila Szczerba.

#CZUJESIEKOLARSKO #KOLARSKOCOM

FB Babskie Kręcenie