Kolejny sukces zawodników KRT!

15

Początek kwietnia to dla zawodników Kross Racing Team tradycyjny start w austriackim Langenlois. Sprawdzian formy przed pierwszymi ważnymi startami w sezonie wypadł wyśmienicie. Maja Włoszczowska i Fabian Giger zwyciężyli w wyścigu elity, natomiast Bartłomiej Wawak finiszował piąty.

Na starcie wyścigu kobiet stanęła Maja Włoszczowska. Pierwszą rundę przejechała wspólnie z zawodniczką z Chin, na drugim okrążeniu odjechała od rywalki i samotnie podążała do mety. Jako trzecia na podium znalazła się Lisi Osl z Austrii.

O 13:30 wystartowali panowie z Kross Racing Team: Fabian Giger oraz Bartłomiej Wawak. Przez 3 okrążenia w czołówce jechało 5 zawodników, w tym ekipa Krossa. Na 4. okrążeniu problem z rowerem miał Gerhard Kerschbaumer, osłabł Karl Markt oraz Wawak. Na czele do ostatniego okrążenia trwała walka między Gigerem a Martinem Loo, z której zwycięsko wyszedł Szwajcar. Bartłomiej Wawak finiszował na 5 pozycji.

Powiedzieli na mecie:
– Maja Włoszczowska – „Jestem zadowolona z wyścigu, w prawdzie Chinka wystartowała bardzo mocno i ciężko było dotrzymać jej tempa. Dopiero na końcu pierwszej rudny zaatakowałam i uzyskałam przewagę, którą utrzymałam do mety. Moja forma to bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi ważnymi startami w Niemczech i we Włoszech.”
– Fabian Giger – „To był ciężki wyścig, do ostatniego okrążenia trwała walka między kilkoma kolarzami. Na szczęście miałem dzisiaj mocne nogi i głowę, co pozwoliło mi wygrać.”
– Bartłomiej Wawak – „Wystartowałem bardzo dobrze i walczyłem o zwycięstwo, niestety na czwartej rundzie nieco osłabłem i zabrakło mi sił na finisz. Piąta lokata po moich ostatnich problemach zdrowotnych jest budująca. Nie mogę się doczekać kolejnych startów.”

Wyniki Elita kobiet:
1.Maja Włoszczowska/ Kross Racing Team 01:20:08.7
2. Chengyuan Ren/ China Jiangsu ZGL MTB Team 01:20:41.8
3.Elizabeth Osl/ Ghost Factory Racing 01:21:07.5

Wyniki Elita mężczyzn:
1.Fabian Giger/ Kross Racing Team 01:37:46.5
2.Martin Loo/ Hawai Express 01:38:09.1
3.Karl Markt/ HaiBike Otzal Pro Team 01:38:47.3
4.Gerhard Kerschbaumer/ Bianchi Countervail 01:39:28.1
5.Bartłomiej Wawak/Kross Racing Team 01:39.41.2