KROSS ORLEN Cycling Team na Marlene Südtirol Sunshine Race

0

Zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team zaliczyli dobry start podczas Marlene Südtirol Sunshine Race we Włoszech. Na starcie wyścigu stawiła się cała czołówka, więc pod względem obsady, nie różnił się on od Pucharów Świata. Ondrej Cink z KROSS ORLEN Cycling Team na mecie zameldował się jako czwarty, a jego kolega z drużyny Bartłomiej Wawak – jedenasty. Aktualny mistrz świata Jordan Sarrou dotarł na metę jako szósty.

Ondrej Cink od samego początku jechał bardzo odważnie i aktywnie. Na dwie rundy przed końcem skutecznie zaatakował i z grupy ośmiu zawodników uciekł w finałowej czwórce. Ondrej do końca zaciekle walczył o trzecią lokatę, ale w starciu z Francuzem Maxime Marotte, to ten drugi okazał się lepszy. Poziom był bardzo wyrównany, bo do zwycięzcy wyścigu Ondrej stracił jedynie 11 sekund. Bartłomiej Wawak także pojechał bardzo dobrze, przez chwilę jechał w pierwszej dziesiątce, jednak na ostatniej rundzie wyprzedziło go dwóch zawodników i w efekcie wyścig ukończył na jedenastej pozycji.

 To kolejny wyścig w tym sezonie, w którym zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team prezentują się bardzo dobrze. Kolejny sprawdzian przed Pucharami Świata zaliczony, a egzamin zdany. Za tydzień kolejny bardzo dobrze obsadzony wyścig, tym razem Ötztaler Mountainbike Festival w austriackim Haiming. Na starcie pojawi się Ondrej Cink i liczymy na kolejne, dobre wyniki – mówił Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN.