Loverowi

0

Loverowi, to projekt rowerowy, który powstał z miłości do turystyki rowerowej i uczucia dwojga zakręconych osób – Aleksandry Szczepańskiej oraz Daniela Sienkiewicza.

Oddając im głos:

Nasze wyprawy rowerowe charakteryzują się niezależnością, którą zapewnia jazda z sakwami. Podczas wielodniowych tras stołujemy się w najlepszych restauracjach. Tych na łąkach, czy brzegach rzek. Śpimy w namiocie, często w nieoczywistych miejscach.

Każda nasza przygoda znajduje swoje odzwierciedlenie w relacjach oraz filmach, które, dzięki sile internetu, są inspiracją dla setek osób. Nasza pierwsza, dłuższa wyprawa odbyła się na odcinku Zakopane – Gdańsk i wyniosła 1100 kilometrów. Nie mogło zabraknąć realizacji trasy Velo Dunajec, która nas oczarowała.

W naszym dorobku jest zaliczenie, w znaczącym stopniu, WschodniegoSzlaku Rowerowego Green Velo, który realizowaliśmy w maju 2020 roku.

Wyruszyliśmy z Elbląga, aby po przejechaniu każdą możliwą nawierzchnią, dotrzeć do Sandomierza i pokonać 1500 kilometrów.

Była to niecodzienna wyprawa, z covidem w tle i śniegiem, który zaskoczył nas w środku maja. Szlaki rowerowe są dla nas odnośnikiem, który modyfikujemy, aby zobaczyć więcej, zwiedzać i poznawać wiele ciekawych osób i miejsc. Popularną trasę rowerową Świnoujście – Hel połączyliśmy ze szlakiem polskich latarni morskich. Polskie morze zachwyca, ale ilość ludzi w sezonie skutecznie wiele zalet odbiera.

Czas na kolejne wyzwanie, tym bardziej dłuższe, poza granicami naszego kraju.

Wyprawa pod nazwą EuroBajk’a wystartuje na początku czerwca tego roku i potrwa około dwóch miesięcy. Rozpoczniemy w Raciborzu, skończymy w Karpaczu, a po drodze zawitamy do takich miejsc jak Wiedeń, Budapeszt, Balaton, Zagrzeb, Triest, Wenecja i Praga. Cała rowerowa przygoda osiągnie ponad 3 tysiące kilometrów. Skorzystamy z tras Eurovelo, czy Parenzana, ale nie ogarniczamy się do wytyczonych już szlaków. Perspektywa dojechania do Morza Adriatyckiego przyprawia nas o szybsze bicie serca, ale rower daje nieograniczone możliwości.

Kolarsko.com objął patronatem medialnym wyprawę pod nazwą Eurobajk