Michalina Ziółkowska trzecia w Maratonie MTB Volcat!

15

Mistrzyni Polski w Maratonie MTB, Michalina Ziółkowska, w czasie Świąt Wielkanocnych (25-27 marca) brała udział w wyścigu etapowym Volcat, który rozgrywał się Katalonii. Zawody w Hiszpanii wchodziły w skład imprez kolarskich organizowanych pod patronatem Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) i składały się z 3 etapów o długości: 55, 78 i 42 km. Michalina ukończyła rywalizację na 3 pozycji z czasem: 08:42:33, co dało jej brązowy medal.

Pierwsza na mecie zameldowała się Annabella Stropparo (Włochy) z czasem: 08:02:04, a drugie miejsce zajęła Githa Michelis (Belgia) z rezultatem:08:07:49. Oto jak członkini drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team komentowała poszczególne etapy wyścigu:

I etap
Sezon startowy rozpoczynam udziałem w 3 dniowej etapówce w hiszpańskiej miejscowości Igualada. Wyścigiem kończę 2 tygodniowe zgrupowanie, więc siłą rzeczy ważniejsza od walki o zwycięstwo jest realizacja założeń taktycznych. Szczyt formy jest mi potrzebny w czerwcu, więc obecnie brakuje mi dynamiki na interwałowych odcinkach. Pierwszy etap był bardzo selektywny i techniczny z mnóstwem niewielkich podjazdów, na których nie mogłam odnaleźć rytmu. 2 zawodniczki odjechały po mocnym starcie, a duża grupa zawodników uniemożliwiła mi pościg. Skończyło się na 4 miejscu, ale na szczęście zostały jeszcze 2 etapy. Miło było spotkać na starcie Magdę Sadłecką, którą wyprzedziłam w drugiej części wyścigu.

II etap, po którym Michalina wskoczyła na III miejsce

Drugi etap był już bardziej wymagający, dystans był dłuższy, a większe przewyższenia i interwałowe single rozciągnęły stawkę.

III etap
Ostatni etap liczący 42 km okazał się bardzo szybki. Od startu na szerokim szutrze poszło bardzo mocne tempo, ja czekałam na jedyny dłuższy podjazd tuż za bufetem. Tam upatrywałam swoją szansę na dobrą pozycję i taktyka była słuszna. Obroniłam trzecią pozycję na etapie i w klasyfikacji generalnej. Takim mocnym akcentem zakończyłam bardzo udane zgrupowanie. Pozostała mi jeszcze największa przyjemność czyli 2 tysiące kilometrów jazdy Volkswagenem Crafterem.

Więcej informacji o Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team na stronie www.vwmtb.ploraz na profilu drużyny na Facebooku: www.facebook.com/vw.mtb.

źródło: materiał prasowy