MP w kolarstwie torowym

0

We wtorek 20 października na torze kolarskim Arena Pruszków rozpoczną się mistrzostwa Polski elity w kolarstwie torowym oraz mistrzostwa Polski młodzieżowców w konkurencjach nieolimpijskich.

Impreza zaplanowana jest na trzy dni. We wtorek odbędą się eliminacje i finały w sprintach i wyścigach drużynowych oraz w konkurencji 250 m ze startu zatrzymanego. W środę zawodnicy rywalizować będą w sprintach indywidualnych, w wyścigach na 3000 m (kobiety) i 4000 m (mężczyźni) oraz średniodystansowcy, którzy walczyć będą o medale w scratchu. W środę również zaplanowany jest początek rywalizacji w wieloboju omnium.

Na ostatni dzień zawodów przewidziane są pozostałe konkurencje omnium oraz rywalizacja w keirinie, wyścigu punktowym, madisonie oraz wyścigach na 500 i 1000 m.

Udział w imprezie zapowiedzieli czołowi polscy kolarze torowi, na czele z brązowym medalistą mistrzostw świata i Europy Mateuszem Rudykiem oraz zwyciężczyniami ubiegłorocznej edycji Pucharu Świata w sprincie drużynowym Urszulą Łoś i Marleną Karwacką.

Udział w mistrzostwach Polski elity w kolarstwie torowym zapowiedzieli również kolarze znani na co dzień z rywalizacji na szosie. Start na torze w Pruszkowie zapowiedział m.in. aktualny mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team).