Ondrej Cink i Bartłomiej Wawak w pierwszej dziesiątce wyścigu w hiszpańskiej Chelvie

0
Na starcie w Hiszpanii stawiła się światowa czołówka zawodników i dla wszystkich oprócz grupy KOCT był to kolejny już start w tym sezonie. Mimo to sportowcy z KOCT przez większą część wyścigu walczyli o czołowe lokaty, ostatecznie kończąc rywalizację w pierwszej dziesiątce.
– Uważam, że to bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu naszych zawodników, to pierwszy start w tym roku, co pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne wyścigi. Wierzę, że podczas następnych startów, zwłaszcza w Hiszpanii spiszemy się jeszcze lepiej i będziemy chcieli sięgnąć po zwycięstwo. Dzisiaj zabrakło bardzo niewiele. Cieszę się, że mogliśmy do Hiszpanii przyjechać nieco wcześniej i dokładnie przetestować różne ustawienia rowerów w terenie, sprzęt spisał się bardzo dobrze – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.
Drużyna KOCT znalazła się w pierwszej szóstce najlepszych drużyn na świecie w rankingu UCI, po raz kolejny trafiając do prestiżowego grona UCI Elite MTB Team. Po raz pierwszy zawodnicy KOCT wystartowali w nowych strojach, w których dominują biel i czerwień, nawiązujące do barw narodowych kraju, z którego pochodzi drużyna.