Podsumowanie sezonu CST 7R MTB Team

0

Sytuacja związana z pandemią pomieszała nam plany na początku sezonu, ale myślę, że jako drużyna wybrnęliśmy z tego w bardzo rozsądny sposób i udało się to wszystko poukładać na nowo. Odnieśliśmy sporo sukcesów i myślę, że sportowo sezon był bardzo udany – mówi Dariusz Batek. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, należy się z liderem teamu CST 7R zgodzić. Przede wszystkim na koniec roku cieszy fakt, że w ogóle mogliśmy rywalizować na trasach wielu imprez, których przygotowanie nie należało w 2020 roku do łatwych.

Sezon startowy został mocno opóźniony, więc był krótki, a przez to jeszcze bardziej intensywny. Pierwszy wyścig z udziałem ekipy CST 7R miał miejsce z początkiem lipca i już sama data wskazuje, jak dziwny był to rok. Cóż, długo musieliśmy czekać na pierwszy maraton, ale zdecydowanie było warto. W piekielnie trudnym wyścigu Bike Maraton w Szklarskiej Porębie zwycięstwo odniósł Karol Rożek. Warto dodać, że wyścig był nie lada wyzwaniem, a do pokonania było blisko 100 km przy przewyższeniu prawie 3500 m. Późne, ale świetne otwarcie ścigania!

Podobnie udane, jak lipcowy początek sezonu, były dla drużyny CST 7R MTB Team ostatnie starty, które miały miejsce 10 października. Tego dnia w Sobótce w ramach Bike Maratonu odbył się Puchar Polski XCM, a w Dąbrowie Górniczej miał miejsce finałowy wyścig cyklu Bike Atelier MTB Maraton. W obu wydarzeniach kolarze w czarnych strojach odegrali pierwszoplanowe role, więc sezon zakończyliśmy z przytupem. Naszymi bohaterami dnia byli Karol RożekŁukasz Helizanowicz i Michał Ficek w Sobótce oraz Maciej PitachMichał Kucewicz i Oliwier Machura w Dąbrowie Górniczej.

W 2020 roku na konto teamu z dumą zapisujemy dwa tytuły Mistrza Polski. Koszulki z orłem na piersi wywalczył niezawodny Gustaw Dądela, który był najlepszy w kraju w Mistrzostwach Polski Pumptrack oraz BMX Racing.

W trakcie całego sezonu oczywiście nie zawsze było tak „różowo”, bywały gorsze dni i słabsze starty. Niestety przytrafiły się też problemy zdrowotne, żeby wspomnieć tylko kłopoty Darka Batka i Michaliny Ziółkowskiej. Najważniejsze jednak, że niezależnie od okoliczności, drużyna zawsze walczyła na pełnych obrotach i z pełnym zaangażowaniem.

Czas oddać głos głównym aktorom zmagań, dzięki którym przeżywaliśmy wielkie wyścigowe emocje. Przeczytajcie, jak miniony sezon 2020 podsumowują wybrani członkowie grupy CST 7R MTB Team.

Dla mnie to był bardzo pechowy sezon. Treningi zimowe i wiosenne przebiegały bardzo dobrze. W lutym nawet wzięłam udział w Hero Maratonie w Dubaju, gdzie niewiele zabrakło mi do podium. Niestety w czerwcu tydzień przed pierwszym planowanym maratonem ujawniła się borelioza. Właściwie od tego momentu problemy zdrowotne nie pozwoliły mi na normalne treningi. Wystartowałam w kilku maratonach próbując odbudować formę, jednak ciągle nie czułam się w pełni zdrowia. Tym bardziej trudno było o dobre wyniki. Po wypadku w Świeradowie-Zdroju, gdzie mocno zdarłam skórę, najlepszym wyjściem było zakończyć sezon i dać organizmowi czas na regenerację i powrót do zdrowia. A później przyjdzie czas, żeby spokojnie przygotować się na kolejny sezon. – Michalina Ziółkowska

Sezon 2020 dobiegł końca. Cieszę się, że doszedł do skutku i pomimo, że był krótszy niż zwykle, to bardzo wymagający. Kilka razy stanąłem na najwyższym stopniu podium, a dzięki mocnej pierwszej części sezonu wygrałem m.in generalkę Bike Maratonu. Jednak najważniejsze dla mnie, że ściganie nadal sprawia mi ogromną radość i satysfakcję. Teraz czas na okres lekkiego posezonowego luzu. Podziękowania za ten rok dla całej drużyny CST 7R MTB Team oraz wszystkich wspierających nas firm i ludzi! – Karol Rożek

Korona-sezon MTB 2020 za nami! Był to mój szósty rok ambitnego ścigania, natomiast od pierwszego udziału w zawodach minęło przeszło 10 lat! Pod względem poziomu sportowego był to mój najgorszy rok od wielu lat, jednak nie mam problemów ze znalezieniem przyczyn takiego stanu rzeczy. Moje ostatnie wyjście na rower, które można było nazwać treningiem, miało miejsce przed Mistrzostwami Polski w Gdyni… w ubiegłym roku. Od tego czasu nie odstawiłem roweru, jednak za nic nie potrafiłem znaleźć motywacji i sił do konkretnego i sensownego treningu. Złapałem się na tym, że mimo świetnej atmosfery i warunków w drużynie, wyjazd na zawody często traktowałem jako obowiązek, a nie przyjemność. Tutaj zapala się czerwona lampka, pojawia słowo “wypalenie” i znak zapytania przy haśle “sezon 2021”. Moja kiepska dyspozycja i nastawienie przełożyły się na przeciętne wyniki na zawodach i mogę jedynie przeprosić osoby, które rozczarowałem. Dziękuję wszystkim sponsorom za nieocenione wsparcie, a także obsłudze i pozostałym zawodnikom za świetny czas spędzony podczas wspólnych wyjazdów i rewelacyjną atmosferę. – Michał Ficek

Sezon 2020 miał być idealny. Mnóstwo zawodów i tripów po całym świecie. Covid zaskoczył jednak wszystkich, więc trzeba było zmienić plany. Pomimo wszystkich przeciwności, sezon uważam za udany. Po raz pierwszy w historii odbyły się Mistrzostwa Polski Pumptrack i udało mi się wywalczyć koszulkę z orzełkiem. Dodatkowo obroniłem tytuł Mistrza Polski w BMX Racing. Zawodów nie było wiele, ale dałem z siebie wszystko na każdym wyścigu. Dziękuję teamowi za wsparcie w tym trudnym sezonie. Mam nadzieję, że każdy następny będzie łatwiejszy… – Gustaw Dądela

To był krótki, ale intensywny sezon. Sytuacja związana z pandemią pomieszała nam plany na początku sezonu, ale myślę, że jako drużyna wybrnęliśmy z tego w bardzo rozsądny sposób i udało się to wszystko poukładać na nowo. Jako drużyna odnieśliśmy sporo sukcesów i myślę, że sportowo sezon był bardzo udany. Podobnie organizacja Mistrzostw Polski w Gdyni zakończyła się pełnym sukcesem i już rozpoczęliśmy pracę nad przyszłoroczną imprezą. Chciałem podziękować całej drużynie, zawodnikom, sponsorom, partnerom i osobom zaangażowanym w projekt tworzenia CST 7R MTB Team za ten trudny, ale w sumie bardzo udany rok. Myślę, że każdy w swojej dziedzinie dał z siebie 100% i za to dziękuję wszystkim. – Dariusz Batek

Na koniec, dołączając do poszczególnych zawodników, jeszcze raz wielkie podziękowania dla wszystkich sponsorów i partnerów grupy CST 7R MTB Team, bez których nasze starty byłyby niemożliwe. Zaufanie, którym nas obdarzyli, zwłaszcza w tym trudnym roku, jest bezcenne. Dziękujemy za kolejny sezon spędzony razem. Na dobre i na złe.

CST Poland, 7R, Merida Polska, Evanlite, Uvex Polska, BORN Superior Sportscare – Optimum, KMC Chain Europe, Verge Polska, Bryton Sport, Spider Suspensions – Spider Sports, Bike Atelier, SKS Germany, Sidi Sport, Park Tool, Finish Line Bicycle Care Products, Selle San Marco, Miasto Ustroń, Hotel Muflon, Viking Polska, Bateklife.


Najważniejsze wyniki zawodników CST 7R MTB Team w sezonie 2020:

Gustaw Dądela

Mistrzostwa Polski BMX Racing Dzierżoniów

1. miejsce i tytuł Mistrza Polski 2020

Pump it Tour – Mistrzostwa Polski Pumptrack Rzyki

1. miejsce i tytuł Mistrza Polski 2020

Michalina Ziółkowska

HERO Dubai Race 2020 (cykl HERO World Series)

4. miejsce open

Bike Maraton Kowary

2. miejsce open / 2. miejsce w kat. elita

Cyklokarpaty Myślenice (Puchar Polski)

2. miejsce open / 2. miejsce w kat. elita

Bike Maraton Zieleniec

3. miejsce open / 3. miejsce w kat. elita

Bike Maraton Złotoryja (Puchar Polski)

3. miejsce open / 3. miejsce w kat. elita

Bike Maraton Jelenia Góra

2. miejsce open / 2. miejsce w kat. elita

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB / 7R CST MTB Gdynia Maraton

9. miejsce open / 8. miejsce w kat. elita

Karol Rożek

Bike Maraton Szklarska Poręba

1. miejsce open / 1. miejsce w kat. elita

Maratony Kresowe MTB Janów

1. miejsce open

Bike Maraton Kowary

1. miejsce open / 1. miejsce w kat. elita

Cyklokarpaty Myślenice (Puchar Polski)

2. miejsce open / 2. miejsce w kat. elita

Bike Maraton Zieleniec

1. miejsce open / 1. miejsce w kat. elita

Bike Maraton Jelenia Góra

2. miejsce open / 2. miejsce w kat. elita

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB / 7R CST MTB Gdynia Maraton

7. miejsce open / 7. w kat. elita

Bike Maraton Sobótka (Puchar Polski)

3. miejsce open / 3. miejsce w kat. elita

Klasyfikacja generalna Bike Maraton

1. miejsce

Łukasz Helizanowicz

Puchar Szlaku Solnego Orawka

3. miejsce w kat. U23

Maratony Kresowe MTB Janów

2. miejsce open

Mistrzostwa Polski MTB XCO/XCR Mrągowo

8. miejsce w kat. U23

Cyklokarpaty Myślenice (Puchar Polski)

5. miejsce open / 1. miejsce w kat. U23

Bike Maraton Zieleniec

3. miejsce open / 3. miejsce w kat. elita

Bike Maraton Złotoryja (Puchar Polski)

7. miejsce open / 2. miejsce w kat. U23

UCI MTB Singletrack Marathon Košice

4. miejsce open / 3. miejsce w kat. U23

Bike Atelier MTB Maraton Wisła (Puchar Polski)

8. miejsce open / 2. miejsce w kat. U23

Bike Maraton Sobótka (Puchar Polski)

10. miejsce open / 2. miejsce w kat. U23

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski

2. miejsce w kat. U23

Michał Ficek

Bike Maraton Zieleniec

7. miejsce open / 6. miejsce w kat. elita

UCI MTB Singletrack Marathon Košice

10. miejsce open / 9. miejsce w kat. elita

Bike Atelier MTB Maraton Wisła (Puchar Polski)

7. miejsce open / 7. miejsce w kat. elita

Bike Maraton Świeradów-Zdrój

9. miejsce open / 9. miejsce w kat. elita

Oliwier Machura

Maratony Kresowe MTB Janów (dystans Półmaraton)

1. miejsce open

Bike Maraton Zieleniec (dystans MEGA)

10. miejsce open / 1. miejsce w kat. M1

Bike Maraton Złotoryja (dystans MEGA)

5. miejsce open / 1. miejsce w kat. M1

Cyklokarpaty Myślenice (dystans HOBBY)

7. miejsce open / 3. miejsce w kat. M1

UCI MTB Singletrack Marathon Košice (dystans 50 km)

1. miejsce open

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB / 7R CST MTB Gdynia Maraton (dystans 45 km)

8. miejsce w kat. junior

Bike Atelier MTB Maraton Wisła (dystans HOBBY)

6. miejsce open / 2. miejsce w kat. M16

Bike Atelier MTB Maraton Rybnik (dystans HOBBY)

2. miejsce open / 1. miejsce w kat. M16

Bike Atelier MTB Maraton Dąbrowa Górnicza (dystans HOBBY)

1. miejsce open / 1. miejsce w kat. M16

Klasyfikacja generalna Bike Atelier MTB Maraton (dystans HOBBY)

2. miejsce open / 1. miejsce w kat. M16

Maciej Pitach

Cyklokarpaty Myślenice

2. miejsce w kat. M3

Bike Atelier MTB Maraton Psary

1. miejsce w kat. M30

Bike Atelier MTB Maraton Jeleśnia

1. miejsce open / 1. miejsce w kat. M3

Bike Atelier MTB Maraton Wisła

9. miejsce open / 1. miejsce w kat. M30

Bike Atelier MTB Maraton Rybnik

7. miejsce open / 2. miejsce w kat. M30

Bike Atelier MTB Maraton Dąbrowa Górnicza

2. miejsce open / 1. miejsce w kat. M30

Klasyfikacja generalna Bike Atelier MTB Maraton

1. miejsce open (bez kategorii elita) / 1. miejsce w kat. M30

Michał Kucewicz

Cyklokarpaty Myślenice

1. miejsce w kat. M3

Bike Atelier MTB Maraton Jeleśnia

3. miejsce open / 2. miejsce w kat. M30

Bike Atelier MTB Maraton Wisła

11. miejsce open / 2. miejsce w kat. M30

Bike Atelier MTB Maraton Rybnik

5. miejsce open / 1. miejsce w kat. M30

Bike Atelier MTB Maraton Dąbrowa Górnicza

3. miejsce open / 2. miejsce w kat. M30

Klasyfikacja generalna Bike Atelier MTB Maraton

2. miejsce open (bez kategorii elita) / 2. miejsce w kat. M30