Czy pokrowiec na telefon to dobre rozwiązanie?

19

Do tej pory telefon zwykle przewoziłem w pokrowcu na kierownicy (w przypadku MTB), a gdy wyruszałem na szosę, to chowałem go w tylnej kieszonce koszulki, a czasem też w plecaku. Bo to wiadomo, czasem trzeba sprawdzić godzinę, posłuchać muzyki w czasie jazdy a nie rzadko zadzwonić po kogoś z rodziny, bo akurat przebiłem dętkę, a nie miałem zapasowej. Tym bardziej, że do domu daleka droga.

Jednak dobranie odpowiedniego pokrowca na telefon do trenowania, aby jednocześnie nie zmoczyć urządzenia podczas deszczu, a też mieć do niego swobodny dostęp nie jest łatwym wyborem. Jakiś czas temu natrafiłem na firmę Puro, która oferuje uniwersalne frotki nadgarstkowe na smartfona. Z pozoru zwykły, nie wyróżniający się spośród innych pokrowiec na telefon prawdopodobnie przyciągnie do siebie nie jednego użytkownika.

Puro na swej stronie(puro.com.pl) przedstawia się jako uznana na całym świecie, włoska marka akcesoriów do urządzeń mobilnych(Pierwszy raz o niej słyszę, a używam akcesoriów sportowych nie od dziś). Tworzą oni także doskonale dopasowane, stylowe o modne etui do smart fonów i tabletów. Akcesoria Puro nie tylko skutecznie ochronią Twój smartfon, ale także nadadzą mu nowego wyglądu. Przez kilka ostatnich dni miałem okazję by się osobiście przekonać o tym, czy frotka faktycznie jest tak fajna, jak ją opisują.

Główne cechy frotki, to:

  • Elastyczne wykonanie
  • Etui niweluje wstrząsy
  • Wyjście na słuchawki
  • Zintegrowana szybka dotykowa
  • Dodatkowa kieszonka

Jeśli chodzi o elastyczne wykonanie, to jest dobre, ponieważ dzięki specjalnie dopasowanym wycięciom frotki są kompatybilne niemal z każdym smartfonem. W moim przypadku(smart fon z ekranem 4,1 cala) gorzej było włożyć telefon do pokrowca niż wyciągnąć, ale to mały szczegół. Najważniejsze, że telefon w pokrowcu jest stabilny, a mamy do niego bezpośredni dostęp, co ułatwia zintegrowana szybka dotykowa.

Korzystając z frotki mamy przede wszystkim bezpośredni dostęp do urządzenia. Ułatwia to sprawę jeśli chcemy gdzieś zadzwonić, czy włączyć ulubioną muzykę. Problem pojawia się podczas jazdy na rowerze, bo o ile wygodny dostęp do nawigacji GPS powinien udogodnieniem, to raczej sprawia to problem. Podczas skręcania telefon może lekko zahaczać o kierownicę jeśli jest źle ustawiony(można coś niefortunnie nacisnąć). W czasie gdy ja jeździłem na rowerze z założoną frotką na nadgarstek nie miałem z tym większego kłopotu. Podczas deszczowej też kilkakrotnie, padał strumień kropel z nieba na pokrowiec, ale gumową szybkę nie przedostała się żadna kropela wody.

Materiał z którego wykonana jest frotka wchłania pot podczas uprawiania sportu, dzięki czemu uprzyjemnia podróż w letnie, upalne dni.

Frotka posiada również dodatkową kieszonkę zapinaną na zamek, w której możemy przechowywać m.in. klucze. Frotki w uniwersalnych rozmiarach dostępne są w dwóch wersjach – dla telefonów do 4.3” oraz do 5.1” – w czterech kolorach.

W ofercie Puro znajdziemy również frotki specjalnie dedykowane do iPhone 5/5S oraz iPhone 6.

Cena sugerowana producenta to :69zł