Pomorskie ściganie MTB, czyli Garmin MTB Series

17

Na pętli o długości 24,2 km i łącznych przewyższeniach 121 metrów, już 27 września zmierzą się zawodnicy i zawodniczki startujący w inauguracyjnej imprezie cyklu Garmin MTB Series 2015, która odbędzie się w Gdańsku. Zawodnicy startujący na dystansie „MINI” pokonają ją jeden raz, natomiast na starcie „MIDI” kolarze przejadą pętle dwukrotnie.

Cała trasa znajduje się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a dokładniej w Lasach Oliwskich. Nawierzchnia trasy to połączenie leśnych ścieżek i dróg pożarowych, z niewielką ilością asfaltu na początku i na końcu każdej pętli. Start, meta i jednocześnie centrum całej imprezy zlokalizowane będzie na boisku piłkarskim KS Olivia w pobliżu ZOO.

„Spora część pętli pokrywa się z tą z ubiegłego roku, jednak została ona wydłużona o 10 km, tylko po to, aby zawodnicy na trasie mieli większy komfort do ścigania się. Nie zapominamy również o głównej zasadzie jaką kierujemy się przy wyborze tras, czyli minimum asfaltu, maximum frajdy!” – powiedział organizator cyklu Filip Szołowski z Labosport Polska.

W związku z małą liczbą zgłoszonych zawodników na dystans MAXI, na stronie organizatora możemy przeczytać, że dystans ten został wycofany z cyklu Garmin MTB Series 2015. W związku z tym zawodnicy zapisani na dystans MAXI zostaną przeniesieni na dystans MIDI lub zostanie dokonany im zwrot wniesionej opłaty startowej.

„Zdecydowaliśmy się na wycofanie dystansu MAXI, z powodu zbyt małej ilości chętnych zgłoszonych na dystans 75 km w dosyć ciężkich warunkach terenowych. Dzięki temu z pewnością nawiąże nam się niezwykle ciekawa rywalizacja na dystansie MIDI, na którym swój udział zapowiedzieli czołowi polscy kolarze.” – powiedział Szołowski.

Tegoroczna edycja będzie skupiona bliżej Trójmiasta i będzie obejmowała poniższe lokalizacje:
ETAP I 27.09.2015 – Garmin MTB Series Gdańsk
ETAP II 04.10.2015 – Garmin MTB Series Rumia
ETAP III 11.10.2015 – Garmin MTB Series Reda

Na liście startowej Garmin MTB Series Gdańsk są już 321 nazwiska. To dokładnie tyle samo osób, ile zapisało się w roku ubiegłym na imprezę inaugurującą cykl GMS, a do zawodów zostało jeszcze 2 tygodnie! Zapisy na etap w Rumii i Redzie idą równie dobrze i już teraz można powiedzieć, że będą one znacznie większe pod względem frekwencji, niż ubiegłoroczne etapy.

„Taka frekwencja naprawdę nas cieszy, bo widać, że zawodnicy docenili nasz wysiłek włożony w stworzenie cyklu na północy kraju.” – dodaje organizator.

Zapisy na cykl Garmin MTB Series nadal trwają, a najniższa opłata startowa na Gdańsk jest aktualna tylko do 18 września. Termin niższego wpisowego na zawody w Rumii potrwa do 25 września, a w Redzie do 2 października. Po tych terminach zapisać będzie się można jedynie w dniu imprezy w biurze zawodów.