Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge, czyli kwalifikacje do Mistrzostw Świata Amatorów UWCT

16

Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge, czyli największy w Polsce miejski wyścig kolarski został zakwalifikowany do oficjalnej serii Mistrzostw Świata Amatorów UWCT! Oznacza to, że każdy zawodnik, który wystartuje na dystansie 120 km będzie walczył o możliwość uczestnictwa w Mistrzostwach Świata Amatorów UWCT w Australii w 2016 roku. To jedyny wyścig kolarski w Polsce, który zalicza się do tego prestiżowego cyklu zawodów.

Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że nasz wyścig jako pierwszy w Europie Wschodniej, znalazł uznanie w oczach organizatorów Mistrzostw Świata UWCT. Bardzo cieszymy się, że najlepsi zawodnicy startujący w Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge będą mieli możliwość zawalczenia o tęczową koszulkę Mistrza Świata UWCT. Jest to również świetna okazja by pokazać, że Poznań to najbardziej rowerowe miasto w Polsce – mówi Mateusz Klawiter, współorganizator wyścigu.

Ale w tym roku trasy przygotowano nie tylko dla wyczynowców. Każdy znajdzie tutaj dla siebie odpowiedni dystans:

  • 120 km na 120 lat ŠKODY to wspomniany już dystans, który jest jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Amatorów UWCT w Australii.
  • 50 km to propozycja dla amatorów i wielbicieli jazdy bardziej rekreacyjnej. Choć sam dystans również stanowi wyzwanie.
  • 18 km, czyli trasa rodzinna. Tutaj liczy się bardziej dobra zabawa i możliwość przejazdu ulicami miasta w dużym peletonie.  Organizatorzy zapraszają także rodziców z dziećmi, które mogą jechać w fotelikach lub specjalnych przyczepkach.
  • 5 km, to dystans dla najmłodszych uczestników. Trasa będzie wiodła dookoła Jeziora Maltańskiego, a dzieci mogą jechać w towarzystwie swoich opiekunów. Nie będzie pomiaru czasu, a na wszystkich małych kolarzy będą czekały na mecie medale.

To wielkie wydarzenie sportowo-rowerowe odbędzie się w Poznaniu już 13 września. Wiele wskazuje na to, że zostanie pobity rekord frekwencji, bo już teraz potwierdzony jest udział ponad 4 tysięcy rowerzystów, a organizatorzy spodziewają się na starcie nawet 5 tysięcy zawodników.

Wśród wszystkich pełnoletnich uczestników, którzy ukończą  Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge na dystansach 18km, 50km lub 120km zostanie rozlosowany samochód – nowa ŠKODA Fabia.