Trofeo Oro in Euro

0

Drugi w tym sezonie wyścig zakończył się dla drużyny KROSS ORLEN Cycling Team bardzo dobrymi wynikami. Wszyscy zawodnicy startujący dziś w kategorii mężczyzn w Copacatalana BTT Banyoles skończyli rywalizację w pierwszej dziesiątce. Thomas Litsher był trzeci, zdobywając pierwsze w tym sezonie podium, Ondrej Cink piąty a Bartłomiej Wawak dziesiąty. Startująca wczoraj w kategorii U-23 Matylda Szczecińska zakończyła wyścig na dziewiątej pozycji.

Na starcie w Hiszpanii stawiła się światowa czołówka zawodników. Wyścig odbywał się na bardzo wymagającej i szybkiej trasie. Zawodnicy rywalizowali w trudnych warunkach, na trasie było mnóstwo kurzu. Mimo to sportowcy z KOCT przez większą część wyścigu walczyli o czołowe lokaty, ostatecznie kończąc rywalizację w pierwszej dziesiątce. Startujący od tego sezonu w barwach KROSS ORLEN Cycling Team Thomas Litsher do końca walczył o pierwsze miejsce i finalnie zameldował się na mecie na trzeciej pozycji.

Jestem naprawdę szczęśliwy z tego wyniku i z pierwszego w tym sezonie podium dla drużyny. To bardzo dobre miejsce. Dla mnie to motywacja do walki o kolejne wysokie pozycje w następnych wyścigach – mówił na mecie Thomas Litsher.

Zarówno w wyścigu mężczyzn jak i kobiet zawodnicy KOCT zakończyli rywalizację w pierwszej dziesiątce. We wczorajszym wyścigu U-23 (zawodnicy do 23 roku życia) Matylda Szczecińska dojechała do mety na dziewiątej pozycji.

– To doskonałe wyniki dla całej drużyny, wszystkim zawodnikom bardzo gratuluje! Dla zespołu to bardzo dobry początek nowego sezonu. Z bardzo dużym optymizmem patrzę na kolejne starty zawodników oraz na rywalizację w ramach Pucharu Świata. Po dzisiejszych zawodach widzę, że nabraliśmy pewności siebie, spokoju i jesteśmy wyjątkowo mocno zmotywowani do ciężkiej pracy i walki o kolejne trofea – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Drużyna KOCT jest w pierwszej szóstce najlepszych drużyn na świecie w rankingu UCI. Kolejny rok z rzędu znajduje się w prestiżowym gronie UCI Elite MTB Team. Zawodnicy KOCT wystartowali w nowych strojach, w których dominują biel i czerwień, nawiązujące do barw narodowych kraju, z którego pochodzi drużyna.