VSU MTB Team po ME

24

Zawodnicy z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB wystartowali w Mistrzostwach Europy we włoskiej miejscowości Darfo Boario Terme. Katarzyna Solus-Miśkowicz zajęła rewelacyjne 6. miejsce, co umożliwiło jej zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Świata w Australii. Marek Konwa uplasował się na 16. pozycji, dzięki czemu zdobył dużą ilość punktów UCI.

Komentarz Katarzyny Solu-Miśkowicz – 6. miejsce w Mistrzostwach Europy MTB

1. miejsce na Mistrzostwach Europy w kategorii Elita to do tej pory mój najlepszy rezultat. Trudna, techniczna trasa zebrała ogromne żniwo kontuzji i wypadków w ilości, jakiej do tej jeszcze nigdy nie widziałam. Najważniejsze, że wszyscy wracają do domu w “miarę” bez poważnych urazów, a Maja może trenować pomimo pękniętej kości. Dobry wynik zaowocował kwalifikacją na Mistrzostwa Świata i dzięki temu zostałam objęta szkoleniem, co oznacza, że już za tydzień wylatuję na zgrupowanie wysokogórskie, a później od razu lecimy do Australii. Cieszy fakt, że Marek również uzyskał kwalifikację, teraz czekamy na decyzję odnośnie Kuby i Marcela.

Komentarz Marka Konwy – 16. miejsce w Mistrzostwach Europy MTB

Po roku przerwy wracam na trasę Mistrzostw Europy. Ciekawa i techniczna trasa, a zarazem bardzo niebezpieczna, dawała się we znaki tym bardziej, że termometr pokazywał prawie 35 stopni. Nie lubię takiej pogody głównie ze względów alergicznych, ale jak trzeba,to trzeba. Czułem się dobrze cały wyścig, po szybkiej rundzie rozjazdowej przebiłem się do czołówki. Na drugiej rundzie byłem zmuszony zbiegać jeden zjazd, bo jeden z zawodników miał upadek, spowodowało to spadek o kilka pozycji do tyłu. Reszta wyścigu to równa jazda, dobra zabawa – właśnie na trudnych zjazdach – i walka z upałem. Na dwóch ostatnich rundach dostałem zastrzyku energii i przeszedłem na długim podjeździe jeszcze kilku zawodników, kończąc ME w czołowej 20-stce, tracąc zaledwie 3-4 minuty do zwycięzcy. Podsumowując, udany start i kolejna dosyć spora liczba punktów UCI wpadnie na moje konto. Super pojechała Kasia zajmując 6. miejsce w kobietach! Z ciekawostek, druga kobieta miała 3 minuty straty do zwyciężczyni.