Włoszczowska kolejny sezon w Kross Racing Team!

0

Maja Włoszczowska, utytułowana mistrzyni i dwukrotna medalistka olimpijska oraz polski producent rowerów KROSS, podpisali kontrakt na kolejny rok. Najlepsza polska kolarka w zbliżającym się sezonie będzie startować w barwach Kross Racing Team.

KRT, to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsoruje polski producent rowerów KROSS.

– Bardzo się cieszę, że w nadchodzącym sezonie będziemy kontynuować współpracę z Mają Włoszczowską. KROSS od lat wspiera najlepszych kolarzy, którzy startują na profesjonalnych polskich rowerach i odnoszą spektakularne zwycięstwa. Życzę Mai Włoszczowskiej i innym zawodnikom wielu wygranych, także w trakcie tegorocznych Igrzysk Olimpijskich – mówi Zbigniew Sosnowski, Prezes Zarządu KROSS.

Sezon 2020 przez lockdown i odwoływane zawody, był bardzo trudny dla całego zespołu. Mimo to zespół KRT odniósł w poprzednim sezonie 14 zwycięstw. Maja Włoszczowska już rozpoczęła przygotowania do planowanych na ten rok Igrzysk Olimpijskich.

Cieszę się, że będę kontynuować karierę w barwach Kross Racing Team. Naszym wspólnym celem były Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Naturalnym dla mnie jest, że mimo zmiany daty będziemy realizować ten cel wspólnie. Mamy świetny zespół i tworzymy zgraną drużynę, czuję się tu naprawdę komfortowo. Cieszę się, że ostatni rok w mojej karierze spędzę  w tym teamie jeżdżąc na bardzo dobrym, polskim rowerze – mówi Maja Włoszczowska.

Rok 2020 był równie sporym wyzwaniem dla sztabu szkoleniowców i menadżera KRT.

– Zależało mi na przedłużeniu kontraktu z Mają Włoszczowską. Znam tę zawodniczkę od wielu lat. Współpracujemy od 2017 roku w ramach Kadry Narodowej a od 2018 w KRT i moim zdaniem ta współpraca układa się bardzo dobrze. Przez zawirowania w związku z COVID-19 i przesunięte Igrzyska Olimpijskie, nie wyobrażałem sobie zakończenia współpracy z najbardziej utytułowaną polską kolarką. Cały zespół jest zmotywowany i każdy w drużynie stara się najlepiej wykonywać swoje zadania i dążyć do celów wytyczonych na 2021 – komentuje Kornel Osicki, Team Manager Kross Racing Team.

Zawodnicy rozpoczęli już przygotowania do sezonu 2021. W nowy rok cały zespół wkracza z dużymi ambicjami i apetytem na kolejne zwycięstwa.

źródło: informacja prasowa