Wybierz się na trening z Przemysławem Niemcem w Rybniku!

4

W poniedziałek 10 sierpnia każdy miłośnik dwóch kółek może pojeździć na rowerze w towarzystwie jednego z czołowych polskich kolarzy zawodowych. O godz. 10.00 tego dnia rozpocznie się rekonesans nowej trasy Tour de Rybnik z udziałem Przemysława Niemca, zawodnika włoskiej grupy Lampre-Merida.

Zaplanowano trzy przejazdy 12,1-km rund rybnickiej trasy, podczas których o bezpieczeństwo całej grupy zadba eskorta zapewniona przez dyrektora wyścigu. Na wydarzenie można zapisać się na profilu wyścigu na FB (www.facebook.com/TourDeRybnik), można też po prostu przybyć na zbiórkę przed rekonesansem trasy o 9.45 w kampusie akademickim na ul. Rudzkiej 13 w Rybniku. Dla zwycięzcy etapowego Vuelta a Espana 2014 i 6. zawodnika Giro d’Italia 2013 będzie to przejażdżka poprzedzająca ostatni cykl treningów przed tegorocznym wyścigiem dookoła Hiszpanii. Partnerem rekonesansu trasy Tour de Rybnik jest Merida Polska, jeden z głównych sponsorów wyścigu. Ambasadorem Meridy w Polsce jest Przemysław Niemiec. Rybnicki wyścig, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, odbędzie się już 30 sierpnia. Tym razem Tour de Rybnik będzie się składał z czterech wyścigów: dwóch amatorskich, jednego dla zawodników z licencją PZKol oraz Mini Tour de Rybnik dla dzieci. Internetowe zapisy na szosowe zmagania w Rybniku potrwają do 20 sierpnia. Wszelkie informacje związane z rejestracją na wyścig, a także jego regulamin, znajdują się na www.tourderybnik.pl.

prezentacja_Tour_de_Rybnik_2015 (2)

W tym roku po raz pierwszy wyścigowi będzie towarzyszyło Rybnickie Święto Rowerów. Wydarzenie to ma na celu zebranie wszystkich miłośników rowerów i promowanie kolarstwa pod każda postacią i w każdej grupie wiekowej. Wspólnie z Tour de Rybnik wpisuje się ono w politykę Rybnika stawiającego na rozbudowę infrastruktury rowerowej. Organizatorzy Rybnickiego Święta Rowerów przygotowali dla jego uczestników wiele atrakcji, których szczegóły zostaną przedstawione 10 sierpnia podczas plenerowej konferencji prasowej. Rozpocznie się ona po rekonesansie trasy Tour de Rybnik, o 12.00 na pl. Jana Pawła II w Rybniku. Wezmą w niej udział m.in. Przemysław Niemiec, prezydent Rybnika Piotr Kuczera, dyrektor Tour de Rybnik Robert Słupik czy związany z Rybnikiem były znakomity kolarz Józef Gawliczek, zwycięzca Tour de Pologne z 1966 r.