Wystartuj w Bike Atelier Maraton!

16

Wystartowały zapisy do drugiej edycji cyklu Bike Atelier MTB Maraton. W tym roku będzie można przystąpić do rywalizacji w 6 wyścigach – w Dąbrowie Górniczej (24 kwietnia), Tychach (22 maja), Rybniku (5 czerwca), w gminach jurajskich Żarki, Niegowa, Janów (17 lipca), Psarach (21 sierpnia) i Gliwicach (18 września).

– Starając się stanąć naprzeciw potrzebom naszych uczestników, wprowadziliśmy kilka modyfikacji. Dodaliśmy m.in. pakiety na większą liczbę startów indywidualnych oraz pakiety dla drużyn, dzięki którym udział w naszych maratonach będzie tańszy. Pojawiła się także możliwość zamówienia numeru startowego pod podany adres. Można będzie w ten sposób ograniczyć przedstartowy stres i uniknąć stania w kolejkach – mówi Dariusz Leśniewski, organizator i pomysłodawca cyklu.

Szczegóły związane z rejestracją internetową, wysokością opłat startowych oraz regulamin można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Zapisy on-line będą dostępne do czwartku poprzedzającego daną imprezę. Nie zamyka to jednak możliwości zapisania się i wniesienia opłaty startowej w dniu wyścigu, w biurze zawodów.

W tegorocznej edycji pojawiła się opcja zamówienia numeru startowego do domu, dzięki czemu można od razu udać się na linię startu bez konieczności wizyty w biurze wyścigu. Aby skorzystać z tego wariantu należy zarejestrować się do 31 marca.

Jeśli ktoś planuje większą liczbę startów, może wykupić pakiet na 4 lub 6 wyścigów, przy niższej cenie za pojedynczą imprezą.

Podobnie jak w 2015 roku, istnieje możliwość rejestracji drużyn (min. 4-osobowych). Nowością jest natomiast specjalny pakiet startowy skierowany do zespołów, na najdłuższy dystans PRO.

Tegoroczny cykl Bike Atelier MTB Maraton składać się będzie z 6 wyścigów. W każdej z imprez uczestnicy będą mieć do wyboru jeden z trzech dystansów – PRO (60-70km), HOBBY (20-30km) oraz KIDDY (dla dzieci od 100m do 4km).

źródło: materiał prasowy