ŻTC BIKE RACE – start 8.05.2021

0

Już 8 maja wystartuje pierwszy wyścig z cyklu ŻTC BIKE RACE 2021. W najbliższą sobotę kolarze rywalizować będą w Grójcu, dzień późnej zmagania przeniosą się do Mińska Mazowieckiego.

Zawody w Grójcu poprowadzone zostaną na dobrze znanej kolarzom, trudnej technicznie 18 kilometrowej rundzie prowadzącej drogami technicznymi wzdłuż trasy S7 od miejscowości Skurów do miejscowości Józefów. Start ostry i meta w miejscowości Skurów, a nawrót w miejscowości Józefów. Najmłodsze kategorie będą miały do przejechania 88,5 km, zaś najstarsze 34,5 km. Dekoracja zawodników planowana jest na godzinę 15:30.

 Przed nami długo wyczekiwany pierwszy etap cyklu ŻTC BIKE RACE 2021. Tradycyjnie zaczynamy naszą rywalizację w Grójcu na trudnej technicznie trasie, która nie jednemu zawodnikowi potrafiła pokrzyżować zwycięskie plany. Zapraszam wszystkich do startu – mówi, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Dzień później zmagania przeniosą się do Mińska Mazowieckiego, gdzie odbędzie się XIII Memoriał Feliksa Rawskiego. Zawodnicy pojadą na rundzie o długości 18 km, która prowadzi drogami technicznymi wzdłuż autostrady A2. Biuro zawodów zlokalizowane będzie przy MOSiR w Mińsku Mazowieckim, natomiast start ostry z miejscowości Arynów-Królewiec ulica Dojazdowa przy trasie A2 – 5 km na północ.

Cykl ŻTC BIKE RACE 2021 odbędzie się w ramach dwunastu etapów, zgodnie z tradycją odbywać się on będzie w ramach dwóch wyścigów SUPER PRESTIGE i FIT RACE podzielonych na kategorie wiekowe. Prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa w ramach cyklu FIT RACE, do której będą zaliczane zsumowane wyniki trzech najlepszych na danym etapie zawodników danej drużyny. Utrzymana jest klasyfikacja „Kangura” jej zwycięzcą zostaje uczestnik, który ukończy największą liczbę edycji FIT RACE – w wypadku kilku osób o tej samej liczbie ukończonych etapów decyduje suma zdobytych punktów. Podczas finału zostaną uhonorowani najlepsi uczestnicy – zwycięzcy cyklu w kategoriach wiekowych. Wśród nagród głównych jest tygodniowy pobyt w czteroosobowym apartamencie w Zakopanem, wymienny na wyjazd do Słonecznego Brzegu w Bułgarii. W tym roku przewidziano także atrakcyjne nagrody etapowe.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

źródło: informacja prasowa